50 metų – atgimusiai lakūno Stepono Dariaus gimtinei
Balandžio 25 d. pavakarę kas iš darbų, kas po darbų, o kas ir vietoj darbų skubėjome į Judrėnus, į Stepono Dariaus tėviškę. Žymaus didvyrio tėviškėje buvo paminėtas Lietuvos aviacijos šimtmetis.
Įspūdingą programą „Dangaus rapsodija“ demonstravo Lietuvos grupinio akrobatinio skraidymo pilotai Antanas Mačiukaitis, Robertas Noreika, Algimantas Žentelis. Džiugu, kad tarp didžiųjų miestų Kauno, Klaipėdos, Alytaus ir kitų šis renginys neaplenkė ir eilinio Lietuvos miestelio Judrėnų, kurio žemėje gimė tautos didvyris.
Gegužės 11 d. vėl pakviesime į S. Dariaus gimtinę, kur prieš 50 metų, giliu sovietmečiu, žygeiviai, dėstytojai, studentai, aviatoriai ir meilę savo tautos didvyriams puoselėję Lietuvos patriotai supylė pilkapį, žymintį, jog tarp šių ąžuolų užaugo neeilinė asmenybė, žinoma visame pasaulyje.
Taigi ir vėl kas po darbų, o kas vietoj darbų sukite į Judrėnus, į Stepono Dariaus tėviškę. Čia ne tik prisiminsime pilkapio supylimo istoriją ir prasmę, bet galėsite pasigrožėti padangėje skraidančiais lėktuvais, ultra lengvais orlaiviais, radijo bangomis valdomais aviamodeliais (lėktuvų kopijomis), sužinoti apie jaunųjų judrėniškių sklandymo pasiekimus, pasiklausyti dainų, paragauti sūrių, o galbūt ir įsiamžinti, atnešdami saujelę žemės ant milžinkapio.
Mėčislovas RAŠTIKIS
Muziejininkas