Gargždų choristai koncertavo sostinėje

Kai daugelis gargždiškių ankstų sekmadienio rytą dar šiltai miegojo prieš šventinę Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, pilnutėlis autobusas dainorėlių iš Gargždų muzikos mokyklos, „Vaivorykštės“ gimnazijos, Vėžaičių, Dovilų, Endriejavo, Kretingalės ir Salantų išjudėjo į sostinę paminėti svarbią visai Lietuvai datą. Vaikus lydėjo mokytojai D. Gerdauskienė, J. Laurinavičienė, G. Krušinskis, J. Surblienė ir kt.

Jau dvejus metus gyvuojantis, 250 dainininkų subūręs Jungtinis vaikų choras Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti Šv. Kotrynos bažnyčioje surengė lietuviškos muzikos koncertą „Kad būtum amžiams gyva“. Choras, pritariant Trakų meno mokyklos fanfariniam orkestrui, atliko Vytauto Miškinio „Missa Brevis Pro Pace“, Gedimino Kalino „Lek gervelė“, Gintauto Venislovo „Vakar ir visados“ ir kitus šiuolaikinių lietuvių autorių kūrinius. „Muzika turi stebuklingą poveikį, – sakė choro meno vadovė Valerija Skapienė. – Tokiomis progomis kaip Kovo 11-oji norime dovanoti žmonėms galimybę pajusti tyriausius ir stipriausius jausmus savo šaliai. Esu tikra, kad 250 iš širdies dainuojančių vaikų kiekvienam koncerto klausytojui paliks nepamirštamą įspūdį. Vaikų kuriamas ir atliekamas menas gali būtų labai paveikus, jei mes, suaugusieji, leisime sau atverti širdis ir priimti jų dovanas.“

Šiemet chore dalyvavo vaikai iš 30 Lietuvos miestų ir miestelių. Kai kurie nuo mažumės dainuoja savo meno ir bendrojo lavinimo mokyklų choruose, o kai kurie scenoje stovėjo pirmą kartą. Koncertą vedė Beata Nicholson. Jungtinio Lietuvos vaikų choro meno vadovė – Valerija Skapienė, vadovės regionuose – gargždiškė muzikos pedagogė Danguole Gerdauskiene, Vita Baužytė, Rasa Rugaitytė, Ilona Alėjūnienė, Ramunė Valaitienė.

Projekto iniciatoriai prie choro kvietė prisidėti mažiau patirties turinčius, mažiau keliaujančius, mažesniuose miesteliuose dainuojančius arba dainavimo chore patirties neturinčius vaikus.

Chore dainavo vaikai iš Kretingalės, Plungės, Dovilų, Viekšnių, Endriejavo, Joniškio, Kybartų, Gargždų, Salantų, Šakių, Birštono, Virbalio, Vilkijos, Marijampolės, Sintautų, Vilkaviškio, Alvito, Lukšių, Panevėžio, Šalčininkų, Ukmergės, Vilniaus, Švenčionių, Obelių, Didžiasalio, Rokiškio, Juodupės, Švenčionėlių, Visagino. Visi choro dalyviai buvo pasipuošę vienodais marškinėliais su choro logotipais, tautine atributika, mergaitės vienodai pynėsi „krokodiliukus“.

Nuo ankstaus ryto iki pavakarės intensyviai repetavę ir šventinį Vilniaus šurmulį matę tik pro autobuso langą, vakare koncerto metu jautėmės pakylėti ir laimingi, kad į bendrą muzikinę visumą sujungti mūsų kiekvieno balsai po bažnyčios skliautais skambėjo didingai ir jaudinančiai. Tą vieną valandą viską palikome už bažnyčios sienų ir leidome sau pabūti su savimi ir su Lietuva savo širdyse. Ir buvo tikrai neapsakomai gera… Publika plojo stovėdama, aplodismentais ir gėlėmis dėkodama choristams, jų vadovams ir orkestrui. Namus pasiekę apie vidurnaktį buvome labai pavargę, bet džiaugėmės turėję išskirtinę galimybę kitaip paminėti svarbią savo šaliai dieną.

Gabrielė PETRUOKAITĖ

Jungtinio Lietuvos vaikų choro dalyvė, Gargždų muzikos mokyklos absolventė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content