Klaipėdos rajono jaunieji verslininkai eXpo išbando savo idėjas

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos „EVE muilai“ komandai skirta I vieta.

eXpo – tai unikali galimybė moksleiviams testuoti savo verslo idėją realioje verslo aplinkoje, mokytis užmegzti verslo santykius, pritraukti investuotojus ir parduoti savo produkciją ar paslaugą.
Pavasaris „Lietuvos Junior Achievement“ bendruomenėje reiškia tik vieną – visoje Lietuvoje vyksta regioninės mokomųjų mokinių bendrovių eXpo! Tai su vietos bendruomenės pastangomis vykstantys renginiai, suburiantys atsakingus vietos verslus, aktyvius visuomenės narius, šaunius mokytojus bei, žinoma, geriausias miestų ir miestelių mokomąsias mokinių bendroves.
Gegužės 10 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko Klaipėdos rajono mokinių mokomųjų bendrovių regioninė eXpo 2024 mugė. Renginį pradėjo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos „Feel it“ šokių kolektyvas, vadovaujamas Anželinos Papievienės. Renginio vedėjai Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai Liepa ir Nedas pristatė išsamią renginio programą, kurioje – mokinių kuriami verslai, sprendžiantys aplinkosaugos, socialines ir kitas problemas. Trečią kartą Gargžduose vykstančiame renginyje dalyvavo mokinių jaunosios bendrovės iš Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Tauragės ir, žinoma, Klaipėdos rajono – Veiviržėnų, Priekulės ir Gargždų. Iš viso – net 21 verslo idėja. Komandos varžėsi dėl pagrindinio prizo – I vietos ir pakvietimo atstovauti Klaipėdos rajonui nacionaliniame praktinio verslumo ugdymo programos „accelerator_x“ finale Vilniuje gegužės 17 d. Renginio akimirkas užfiksavo gimnazijos jaunieji fotografai ir „Fotolabas“ studijos vadovas Gintautas Našlėnas. 

Sveikinimo žodžius jauniesiems verslininkams tarė Lietuvos Junior Achievement valdybos narė, SEB banko vadovė, gargždiškė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, vicemerė Violeta Riaukienė ir gimnazijos pavaduotoja ugdymui, laikinai direktorės pareigas einanti Nijolė Balčikonytė. Pirmą kartą prieš 3 metus buvo įteiktos 9 nominacijos, pernai įsteigta 15 nominacijų. O šiemet komandos varžėsi net dėl 19 nominacijų! 
Verslo mugėje mokiniai pristatė savo mokomojo verslo idėjas, vystomus produktus, paslaugas, bendravimo įgūdžius su potencialiais investuotojais ir klientais, praktiškai pritaikė programos metu įgytas teorines žinias. Renginio metu grojo gyva muzika, dainavo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai, dalyvaujantys įvairiuose muzikiniuose projektuose. O prie aktų salės Gargždų atviro jaunimo centro komanda laukė dalyvių su įvairiomis užimtumo veiklomis ir buvo nusiteikę pabendrauti.
Po intensyvių diskusijų įvyko laukiamiausia dalis – apdovanojimai. Vicemerė Jolanta Kitra įteikė padėkas komandas ruošusiems mokytojams, nominacijų ir prizinių vietų steigėjams.
Dalyvavusiems 13 mokytojų, paruošusių jaunuosius verslininkus, nominacijos steigėja leidykla „Jotema“ padovanojo po grožinės literatūros knygą, o OHO leidykla kvietė laisvalaikį skirti kryžiažodžiams. UAB „Gėlės tik Jums“ parėmė renginį gėlėmis. Vazoniniais augalais buvo papuošta aktų salė, kur vyko renginys, o mokytojams, komisijos nariams ir svečiams įteiktos rožių puokštės.
III vietos prizą ir 5 nominacijas įsteigė Klaipėdos rajono verslininkų asociacija, kuriai atstovavo ir nominaciją paskelbė Lina Petkuvienė. Garbingą III vietą užėmė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos komanda „Learn&Game“. II vietos prizą įsteigė SEB bankas, kurį laimėjo Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos verslas „DesignIN“. O ilgai išsvajotą I vietą bei kelialapį į Vilnių atstovauti Klaipėdos rajonui nacionaliniame praktinio verslumo ugdymo programos „accelerator_x“ finale gegužės 17 d. iškovojo Gargždų „Vaivorykštės“ vienuoliktos klasės mokinių įsteigta bendrovė „EVE muilai“ (chemijos mokytoja Jurgita Gerulskienė, ekonomikos ir verslumo mokytoja Vida Valaitytė-Ivachnenko).
Vilniaus universiteto atstovas, vertintojas Gediminas Rumšas apie renginį ir pirmosios vietos komandą kalbėjo taip: „Buvo nuostabu: kompaktiškoje erd­vėje 20+ bendrovių, darnus Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pedagogų darbas, mokinių organizavimas ir renginio vedimas! „EVE muilai“ – komanda, tobulinanti cheminę formulę, kaip iš panaudoto aliejaus pagaminti muilą! Sužavėjo ambicija, rezultatas ir motyvacija – dar numatomas ilgas kūrimo kelias, bet chemijos žinių pritaikymas praktiškai – pirma mano matyta bendrovė per pastaruosius 6 metus su LJA važinėjant po visos Lietuvos muges. Nenuostabu, kad įspūdis buvo paliktas gilus didžiajai daliai komisijos narių – tvirta pirmoji vieta!“
Gegužės 17 d. Vilniuje vykusiame praktinio verslumo ugdymo programos „accelerator_x“ finale tarp 60-ies pačių stipriausių Lietuvos komandų gargždiškės sužavėjo komisiją ir iškovojo net dvi nominacijas – komandinę nominaciją „Pramonės gamybai sparčiausiai pritaikomas sprendimas“, o komandos prezidentė Emma Palauskytė įvertinta asmenine nominacija kaip stipriausia nacionalinės eXpo lyderė. Jai įteikta nominacija „Alumni lyderystė“ ir kelialapis į Portugaliją. 
Danielė DOMEIKYTĖ
Gintauto NAŠLĖNO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių