Automobilių spūstis Dituvos turgaus link
Šilumos banga vėl atgaivino Dituvos ūkininkų turgelį. Nustebino gėlių, daržovių, įvairių sodinukų gausa. Ūkininkai siūlė šviežią pieną, sūrį, grietinę, kiaušinius. Daržininkai mėgėjai išsidėlioję savo šiltnamiuose užaugintus ridikėlius, žalumynines daržoves. Į turgų užsukusieji tvirtino, jog čia visko pilna, o prekeiviai skundėsi pirkėjų stoka.
Dituvos turguje prekyba prasideda ryte 7 valandą. Vėliau atvykęs patenki į automobilių spūstį. Nuo Dituvos gyvenvietės iki posūkio Dituvos turgaus link apie kilometrą riedėjome 10 minučių. Automobilių srautas nesumažėjo ir vidurdienį: beveik visi nuo Klaipėdos riedėjusieji suko turgaus pusėn. Čia, beje, veikia ne tik ūkininkų turgelis, bet ir plačiai žinoma dėvėtų rūbų prekyvietė. Be to, atšilus orams, miestiečiai traukia į savo sodybas, sklypus padirbėti, talkinti, pramogauti… Ogi į Dituvos sodininkų bendrijoje esantį turgų veda vienintelė asfaltuota arterija. „Dar yra kitas, Mickų kelias per Dituvą, tačiau tai žvyrkelis. Deramės su rajono Savivaldybe dėl jo asfaltavimo. Tuomet srautas per pusę sumažėtų, tačiau tai ne vienerių metų darbas, – atsiduso Dituvos sodininkų bendrijos pirmininkas Tadas Vaitkus. – Atšilus orams, atgijo ūkininkų turgelis. Jis veikia trečiadienį, šeštadienį ir sekmadienį, bet didžiausias – šeštadienį. Ne tik vietiniams gyventojams jis svarbus – apsipirkti atvyksta ir aplinkinių seniūnijų, gretimų rajonų žmonės, juolab kad šalia veikia prekybos centras „Rimi“. Turgus – didelis patogumas.“
Ūkininkai atveža užaugintas gėrybes
Į ūkininkų turgelį prekiautojai suvažiuoja ne tik iš Priekulės seniūnijos, bet ir Šilutės, Tauragės ir net Joniškio. Savo ūkyje užaugintas bulves ūkininkas Sigitas iš Saugų siūlė po 0,35 Eur už kilogramą, morkų, burokėlių kilogramas kainavo po 0,4 Eur, svogūnų – po 0,5 Eur. Tačiau kiti ūkininkai bulves pardavinėjo ir po 0,3 Eur, ir po 0,4 Eur.
Dituvos sodininkų bendrijoje gyvenanti Birutė turguje pardavinėjo putpelių kiaušinius: už dešimtį – euras. Moteris pasakojo laikanti apie 200 paukštelių. Vištų kiaušiniai kainavo 1,7–1,8 euro, o dešimtį ančių kiaušinių galėjai nusipirkti už 2,5 euro.
Iš tolo raudonavo ridikėliai. Viena prekeivė nemažą ryšelį siūlė už 0,4 euro, kiti prašė po 0,5 euro. „Visko čia yra“, – džiaugėsi dituviškė, iš joniškiečio nusipirkusi šilauogių sodinukų po 4,–4,5 euro.
Ankstyvųjų kopūstų 10 daigų kainavo 1 euras, bet jais prekiavęs ūkininkas iš Šilutės rajono nepatenkintas: sunkiai sekėsi prekyba. „Neapsimoka auginti, – nusivylęs kalbėjo pagyvenęs vyriškis. – Brangu auginti ir parduoti. Vieta turguje su automobiliu – 12 Eur. Tai kiek man reikia parduoti?“ – retoriškai klausė ūkininkas.
Tačiau kiti daržininkai mėgėjai už ankstyvųjų kopūstų daigus prašė mažiau: 60 euro centų už 16 daigų, kitas 15 siūlė už 0,5 Eur. Svogūnų laiškų ryšelis kainavo 0,3–0,4 Eur, špinatų pluoštelis – 0,5 Eur.
Nuolatiniai pirkėjai neišduoda
Turguje priekuliškė siūlė savo sodo obuolius po 0,35 Eur už kilogramą. „Paskutinieji“, – sakė ji. Puslitrį medaus galėjai nusipirkti už 3,5 euro.
Ūkininkas Stasys čia prekiauja daug metų. Šeštadienį sakė pardavęs 150 litrų pieno – po 60 euro centų už litrą. Sūrių dar turėjo – po 4–4,5 euro. „Man gerai sekasi – viską parduodu. Yra nuolatiniai pirkėjai“, – kalbėjo vyras. Agluonėniškė prekiautoja irgi sakė pritrūkusi pieno. Už puslitrį grietinės ji prašė 1,8 euro, kilogramą varškės – 2 Eur.
Juknaitiškis ūkininkas, ne vienerius metus čia prekiaujantis bulvėmis ir kitomis daržovėmis, kalbėjo, jog pirkėjai tie patys, jie sensta, jų mažėja.
Didžiulis daržovių, gėlių, sodinukų pasirinkimas. Tauragiškis Jonas gyrėsi pardavęs apie 300 pomidorų daigų, kurie kainavo 0,5–0,7 euro. „Geriau nebūna“, – džiaugėsi jis. Turguje buvo galima nusipirkti pomidorų daigų ir už 40 centų. Paprikos kainavo 0,5 Eur, cukinijos, moliūgai – po 0,5 Eur, vasarinių jurginų kerelis – 2 Eur, ledinukių – 0,5 Eur, lenkiškų rožių krūmelis – 6 Eur.
T. Vaitkus tikino, jog dar ne visi sodininkai „prabudę“ po žiemos miego. Kai jie atvyks į savo sklypus, padaugės ir pirkėjų turguje.