Kretingališkę įtraukęs knygų pasaulis

Bibliotekininkė B. Grybauskienė: „Vaikus reikia nuo mažens pratinti prie knygų skaitymo.“

Kretingališkei Sigitai Meškauskienei nuo jaunumės patinka knygų pasaulis. Senjorė nemažai laiko praleidžia bibliotekoje savanoriaudama. Bibliotekininkė Birutė Grybauskienė kalbėjo, jog stengiasi vaikus pratinti prie knygų skaitymo.
Atgaiva sielai
Kretingališkė S. Meškauskienė beveik kasdien užsuka į miestelio biblioteką – Jono Lankučio viešosios bibliotekos filialą. Ji čia savanoriauja – bibliotekininkei B. Grybauskienei padeda atlikti kai kuriuos darbus. Tądien, kai susitikome, savanorė naršė lentynose ieškodama knygos ją užsakiusiam skaitytojui.
„Biblioteka mane traukia – neįsivaizduoju gyvenimo be jos, – prisipažino S. Meškauskienė, nuo vaikystės užaugusi Kretingalėje. – Mano mama dirbo senojoje bibliotekoje – paauglystėje tekdavo ją trumpai pavaduoti. Kitokia biblioteka anuomet buvo, bet lankytojų ateidavo daugiau nei dabar. Bib­liotekininkai dabar turi daugiau užduočių nei išduoti knygas – vyksta edukacijos, renginiai, organizuojamos parodos.“
Sigitai nuo jaunumės patiko būti tarp knygų, tačiau bibliotekininke netapo. „Tėtis, anuomet dirbęs ūkyje vyriausiuoju buhalteriu, spaudė prie skaičių“, – šypsojosi pašnekovė.
Tačiau jie neišstūmė iš knygų pasaulio: šis tebėra atgaiva sielai. S. Meškauskienė patenkinta, kad tapti savanore, dažnai lankytis bibliotekoje ją paskatino B. Grybauskienė. „Nenoriu sėdėti namuose, nes gyvenu viena, neturiu kito pomėgio. Iš namų išeiti, bendrauti labai svarbu“, – kalbėjo senjorė. Biblioteka – jos gyvenimo dalis.
„O man – didelė parama“, – antrino bibliotekininkė. S. Meškauskienė šiuo metu susidomėjusi detektyvais. „Atsidariau „Tik Tok“ platformoje bloką ir perskaičiusi knygas jas filmuoju, fotografuoju, išdėstau savo nuomonę ir įdedu. Ten nėra tūkstančių apžvalgų – aš savo malonumui tai darau“, – atskleidė senjorė. Ji skaito ne tik detektyvus – būna, kad prisiskaičius apie lavonus, žiaurumą, norisi juos mesti į šoną. Tada ieško knygų apie meilę. Aktyviai skaitytojai patinka ir gilesnių minčių knygos.

Savanorė S. Meškauskienė: „Nuo jaunumės man patinka būti tarp knygų.“


Ateina ne tik skaityti
B. Grybauskienė kalbėjo, jog Sigita pirmoji perskaito į biblioteką atkeliavusias naujas knygas, pasidalija įspūdžiais ir supranta, kam iš skaitytojų gali šią pasiūlyti.
Pasak bibliotekininkės, jai talkina ne tik Sigita – būrelis savanorių.
B. Grybauskienė įsitikinusi, kad meilę knygoms, skaitymui reikia skiepyti nuo mažens. Į bib­lioteką ji kviečia pirmaklasius, rengia edukacijas, kad šie susidomėtų knyga. Tačiau pastebėjo, kad reikia kviesti darželinukus, priešmokyklinukus, kad šie žinotų, kas yra biblioteka, kad čia ne tik knygų pasaulis, bet ir įvairūs užsiėmimai vyksta, kad jie čia ateitų su tėveliais. Bib­liotekininkė apgailestavo, jog iš 44 pirmokėlių Kretingalėje gyvena tik keli. Kitus vaikus atveža iš aplinkinių kaimų, o po pamokų išveža namo. Jie neturi laiko apsilankyti bibliotekoje, pajusti turtingą knygų pasaulį. Labai sunku pratinti vaikus prie knygos, kai tokios viliojančios šiuolaikinės technologijos.
B. Grybauskienė kalbėjo, kad balandį įsijungs į Nacionalinę bibliotekų savaitę „Europos šeimoje“. „Mano projektas – žydinčios magnolijos“, – atskleidė pašnekovė. Ji planuoja magnolijomis papuošti viešąją erdvę ties bibliotekos pastatu.
Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių