Vasaros gėrybės Gargždų turguje

Virginijos AUKŠTUOLYTĖS nuotr.: daukšaitiškis T. Starkutis, Gargždų turguje prekiaujantis savo užaugintomis braškėmis, sulaukė pirkėjų dėmesio.

Nuo praėjusios savaitės Gargždų turgus kvepia ūkininkų ir mėgėjų užaugintomis braškėmis, kurių kilogramas kainavo 4–7 eurus, miško žemuogėmis – 5 eurai už stiklinę. Pirkėjų dėmesį traukė ankstyvosios lietuviškos bulvės, už kurių kilogramą prašė nuo 1 iki 2,5 euro. Pirmadienį didelių bulvių iš Girininkų kilogramas kainavo 2 eurus.
Porą trejetą savaičių paskubėjusi vasara šiemet žymiai anksčiau nei įprastai dovanojo gėrybių, kurios pradžiugindavo tik po Joninių, pavyzdžiui, ankstyvosios bulvės. Šiemet jau praėjusią savaitę Gargždų turguje jų galėjai nusipirkti. Savaitgalį buvo galimybė rinktis pagal kainą: nuo 1 iki 2,50 euro už kilogramą. Jos konkuravo su pernykštėmis – už kilogramą didelių bulvių 1 euro prašiusi pardavėja patikino, jog šios – paskutinės, todėl nepigios. Visgi pernykščių bulvių turguje siūlė ir po 40–50 centų už kilogramą.
Šviežių bulvių kainą lėmė dydis: žmonės daugiausia rinkosi kainavusias po 1,60 euro. „Gerai perka“, – džiaugėsi bulvių pardavėja. Pirmadienį didelių bulvių iš Girininkų kilogramas kainavo 2 eurus.
Gargždų turgus kvepėjo ūkininkų sklypuose ir mėgėjų daržuose užaugintomis braškėmis, tačiau buvo prekiaujama ir lenkiškomis, kurių kilogramo kaina mažai tesiskyrė nuo lietuviškų – 4 eurai. Savo užaugintų 150 kg braškių į turgų atvežęs daukšaitiškis Tadas Starkutis sulaukė pirkėjų dėmesio. Jis prašė 5 eurų už kilogramą, tačiau didesnį kiekį perkantiesiems taikė 50 centų nuolaidą. Atvykusieji į šį ūkį Daukšaičiuose jų prisiskina patys ir moka po 3 eurus už kilogramą. Beje, pirmąsias braškes Tadas pardavinėjo po šešis. „Atvežiau ‘Rumba’ ir ‘Asia’ veislių uogas, bet šiemet jos nėra tokios saldžios kaip ankstesniais metais. Ir kiti ūkininkai sako, jog ne tokios saldžios braškės sunoko, ir derlius mažesnis, tikriausiai dėl permainingų orų – besikaitaliojantis karštis, šalnos turėjo įtakos“, – dėstė T. Starkutis, braškių derlių skinantis trečius metus. Turguje jam talkino sūnus Augustas, kuris nežadėjo užaugęs ūkininkauti, nes, anot jo, tai didelis ir atsakingas darbas.

Ne tik daržo, sodo, bet jau ir miško gėrybės ant prekystalių.

Dauguma prekiautojų turguje braškes siūlė po 5 eurus, bet galėjai nusipirkti už 4 eurus arba mokėti brangiau – 7 eurus už kilogramą.
Ant prekystalių kvepėjo miško žemuogės, kurių stiklinaitė kainavo 5 eurus. „Smulkios, bet labai saldžios – nebe pirmą dieną jas parduodu“, – sakė prekiautoja. Viliojo ir pirmieji grybai – voveraitės, šiemet irgi paskubėjusios išdygti žymiai anksčiau nei įprastai. Jų puslitris kainavo 4–5 eurus.
Lietuviški agurkai kainavo nuo 2 (nestandartiniai) iki 2,90 euro už kilogramą – prieš mėnesį tiek prašė Kėdainių turgelyje. Daržininkai mėgėjai siūlė žalumyninių daržovių: svogūnų laiškų, salotų, krapų, ridikėlių – ryšulėlis kainavo nuo 70 centų iki 1,50 euro, jaunučių burokėlių su lapais – 1,50 euro. Žalių žirnelių ankščių puslitrį siūlė už 2,50 euro.
Pavėlavę daržininkai mėgėjai turguje dar galėjo nusipirkti įvairių veislių kopūstų, burokėlių daigų: už 12–17 daigų – 1 euras, pomidorų, paprikų daigų – po 50 centų. Sodinti dar galima iki Joninių, bet prekiautojai skundėsi, kad turguje mažai pirkėjų.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių