Ambicijos

Nors dainuojama, kad mes per vieną naktį dideli užaugom, akivaizdu, kad nei krepšinis, nei politikai ar rinkėjai per naktį neužauga.

Na, ar jau pradėjote įgyvendinti Naujųjų metų pažadus? O gal jau ir metėte dietas, sportą, mokslą? Turbūt sutiksite, kad sugalvoti ir svajoti yra viena, o įgyvendinti jau visai kas kita. Dažniausiai pirmieji rankas nuleidžia tie, kurie nori visko iškart čia ir dabar. Tai nepamatuotos ambicijos. Seniai ištirta, kad laimėtojai pergalės siekia nuosekliai po mažą laiptelį. Štai Lietuvos lenktynininkas Benediktas Vanagas šiais metais Dakaro ralyje laikėsi būtent nuoseklumo politikos: nebuvo užsimota tapti lyderiu kiekviename greičio ruože, tačiau stengtasi nuolat stabiliai važiuoti ir išlaikyti pozicijas. Tokia strategija pasiteisino. B. Vanagas su estu Kuldaru Sikku bendroje įskaitoje užėmė aštuntąją vietą. Tai geriausias tiek jų asmeninis, tiek Baltijos šalių istorijoje rezultatas (T1+ arba „Ultimate“ klasėje)! Ne veltui sakoma nebijoti pralaimėti mūšio, kad laimėtum karą.
Būtent nuoseklumo, aiškios strategijos, manau, pritrūko BC „Gargždai“ krepšinio komandai, kuri traukiasi iš „Betsafe-LKL“ čempionato dėl finansinių sunkumų. Iki paskutinės akimirkos buvo viliamasi, kad pagalbos ranką išties Savivaldybė, tačiau dėl išaugusio klubo skolų dydžio, komunikacijos spragų su klubu taip neatsitiko. Jei atvirai, labai palaikiau „Gargždų“ komandą, krepšininkus, suburtą visą kolektyvą. Ir šioje situacijoje, ko labiausiai gaila, tai krepšininkų, kurie vidury sezono yra priversti ieškoti kitų klubų ir pan. Tačiau, manau, finansuoti klubo skolas iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto būtų buvę tikrai nesąžininga, juolab kad tų finansinių injekcijų ir iki šiol buvo nemažai. Daugumai gyventojų aktualiau pakankamas darželių, mokyklų skaičius rajone, sutvarkyta infrastruktūra, o ne Gargždų krepšininkų žaidimas LKL lygoje. Laikas pripažinti, kad dalyvavimas LKL buvo tiesiog nepamatuotos ambicijos. Buvo užsimota per daug, neturint nuoseklios finansavimo strategijos ir t. t.
Kaip pataikyti į rinkėjų širdis, čia jau kitas klausimas, tačiau ypač aktualus 2024-aisiais. Mat šiemet pasaulyje vyks tiek rinkimų, kiek dar niekada istorijoje – vien Europoje balsuos 37-os šalys. Iš viso balsuos pusė žmonijos, aštuonios iš dešimties didžiausių šalių. Vėlgi didžiausią potencialą turi tie politikai, kurie nuosekliai dirba, kuria savo įvaizdį, komunikuoja su rinkėjais. Tie, kurie kaip pilypai iš kanapių išlenda į viešumą kone rinkimų priešaušriu, pasmerkti subliuškusioms ambicijoms. Ne veltui ir lenktynininkas B. Vanagas mėgsta sakyti: „Dakaras baigėsi – prasideda Dakaras“. Ir rinkimams reikia ruoštis ne likus pusmečiui iki jų, o visą laiką vos tik baigiasi vieni.
Štai Lietuvoje 2024-aisiais gegužės 12 d. rinksime LR Lietuvos Prezidentą, birželio 9 d. – narius į Europos Parlamentą, o rudenį – LR Seimą. Tai istorinių pasirinkimų metai. Nors mūsų tautos dainius Marijonas Mikutavičius savo legendinėje „Trijų milijonų“ dainoje dainuoja, kad mes per vieną naktį dideli užaugom, akivaizdu, kad nei krepšinis, nei politikai ar rinkėjai per naktį neužauga. Norisi tikėti, kad daugiau nei trys dešimtmečiai nepriklausomybės atsispindės politinėse kampanijose, rinkėjų pasirinkimuose, kad balsavimas nebus pagal skaičiuotę „Enden du, enibenidikidaki…“ Užkulisiuose jau senokai spėliojama, kas per LR Seimo rinkimus susirungs Klaipėdos rajone, ką siųs į rinkimų kovą politinių partijų Klaipėdos rajono skyriai? Kol kas tai atviras klausimas.
Kad ir kaip baigtųsi rinkimai rajone, Lietuvoje, jie nėra tokie svarbūs, kokie taip pat šiais metais vyksiantys JAV prezidento rinkimai. Rinkėjai ketverių metų kadencijai rinks prezidentą ir viceprezidentą. Dabartinis prezidentas Joe Bidenas, Demokratų partijos narys, siekia būti perrinktas. Vienu pagrindinių jo varžovų įvardijamas buvęs JAV prezidentas, respublikonas Donaldas Trumpas.
Atvirai sakoma, kad būtent jie gali lemti ne tik šalies, bet ir NATO likimą, Ukrainos ir Rusijos karo baigtį.
Kiekvienam yra savo Dakaras. Šis rinkimų periodas Lietuvai yra pavojingas, nes dažnu atveju politikai susitelkia į asmeninių pergalių, ambicijų siekį, o ne valstybės interesus. Iki šiol nėra vieningo sprendimo, kaip didinti finansavimą gynybai, nėra sutarimo ir dėl visuotinio šaukimo į kariuomenę…

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content