Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl užsienio šalies kario žūties Klaipėdoj

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl uostamiestyje žuvusio užsienio šalies kario. Toks sprendimas priimtas nustačius, kad karys mirė nelaimingo atsitikimo metu ir konstatavus, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai šių metų liepos 28 d. naktį žuvo nuo Klaipėdoje esančio pakeliamo tilto į Danės upę įvažiavusio automobilio vairuotojas. Vėliau nustatyta, kad „VW Taigo“ markės automobilį vairavo laikinai Klaipėdoje apsistojęs 30-metis užsienio šalies karys.

Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Lietuvos kariuomenės Karo policijos Ikiteisminio tyrimo valdybos Klaipėdos ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai. Tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorai.

Tyrimo metu buvo kruopščiai tiriamos skaudaus įvykio aplinkybės. Remiantis surinktų duomenų visuma, karys nuo Klaipėdos miesto centre esančio pakeliamo tilto į upę su automobiliu įvažiavo nepaisydamas įspėjamųjų ženklų, nuleisto kelio užtvaro, nesilaikydamas visų atsargumo priemonių savo saugumui kelionės metu užtikrinti. Vairuotojas buvo neblaivus.

Prokuroras, įvertinęs visus tyrimo metu surinktus duomenis, remdamasis liudytojų parodymais bei gautomis specialistų išvadomis, konstatavo, kad vyro mirtimi pasibaigęs įvykis laikomas nelaimingu atsitikimu, todėl ikiteisminis tyrimas nutrauktinas.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių