Baltarusijos ambasados teritorijoje šios šalies vėliavą išniekinę asmenys jau laukia teismo sprendimo

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, prašydama dėl užsienio valstybės simbolių išniekinimo ir viešosios tvarkos pažeidimo kaltais pripažinti du asmenis – Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos  piliečius.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai sekmadienį, vasario 27 d., prie Baltarusijos Respublikos ambasados vykstant mitingui, du vyrai peršoko ambasadą juosiančią tvorą. Neteisėtai patekę į teritoriją, jie nuplėšė prie ambasados fasado oficialiai iškabintą Baltarusijos vėliavą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai operatyviai įvykio vietoje sulaikė vieną asmenį, kitas netrukus pats atvyko į policijos komisariatą. Tyrimo metu paaiškėjo, kad į Baltarusijos ambasados teritoriją neteisėtai pateko ir šiuos veiksmus atliko Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos piliečiai. 

Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Lietuvos policija, visapusiškai palaikydama Ukrainą, prašo visų Lietuvos žmonių būti oriais ir atsakingais, vengti bet kokių provokacijų, nesibrauti į Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos ambasadas ar konsulines įstaigas, neniekinti šių valstybių simbolių, nekurstyti neapykantos prieš kitos tautos, etnines ar kitokią žmonių grupę, vengti smurto prieš šių šalių diplomatus ir piliečius. Primename, kad tokie veiksmai yra nusikalstami, už juos Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių