Bandoma sukčiauti prisidengiant FNTT vardu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) gavo informacijos, kad pastaruoju metu padaugėjo bandymų sukčiauti prisidengiant vadovaujančias pareigas užimančių FNTT pareigūnų vardu. FNTT primena netikėti tokiais melagingais skambučiais ir jokiu būdu neatskleisti asmeninės informacijos.

Turimomis žiniomis, pastarosiomis savaitėmis padaugėjo atvejų, kai bandydami sukčiauti asmenys skambino į oficialias kitų šalių atstovybes Lietuvoje, prisistatė FNTT padalinių vadovais ir FNTT vardu prašė jautrios, su finansais susijusios informacijos.

FNTT įspėja, kad pareigūnai, skambindami telefonu, neprašo asmeninio pobūdžio informacijos,  asmeninių ar organizacijai priklausančių prisijungimų prie bankų sistemų, neklausia, kiek turite santaupų ar grynųjų pinigų, kuriuos reikėtų patikrinti. Jei skambinantis asmuo prašo pateikti tokią informaciją, vadinasi – skambina sukčiai.

Telefoniniai sukčiai, prisistatę tariamais pareigūnais, gyventojams dažnai skambina jau pasibaigus tarnybos darbo laikui arba savaitgaliais. Taip elgiamasi, kad tokio skambučio sulaukę asmenys negalėtų paskambinti į FNTT ir įsitikinti, ar jiems tikrai skambino tarnybos darbuotojas.

FNTT primygtinai rekomenduoja sulaukus panašaus pobūdžio skambučių jokiu būdu nesuteikti prašomos informacijos, o apie abejotiną skambutį pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112.

Būkite budrūs!

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių