Bendruomenės pareigūnių užduotis – užkirsti kelią susvetimėjimui

„Tikrai dar ne visas rajono bendruomenes spėjome aplankyti, bet stengiamės. Tačiau pastebime, kad žmonės pasyvūs, kai reikia su policija keistis informacija apie atliekamą tyrimą. Bijoma, kad prabilę vėliau neturėtų problemų. Dėl to mūsų tikslas ir yra išaiškinti policijos darbo specifiką ir pripratinti žmones bendradarbiauti“, – teigė pareigūnės R. Jonauskaitė ir A. Zbarauskienė.

 

Glaudesnio ryšio su visuomene siekiantys šalies policijos komisariatai pastiprinimą gauna iš bendruomenės pareigūnų – specialiai kiekviename komisariate įsteigtų etatų, kurių pagrindinis siekis yra artimai bendrauti su vietos žmonėmis, gerinti policijos įvaizdį ir užbėgti už akių nusikalstamumui. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariate šias pareigas užima Rasa Jonauskaitė ir Asta Zbarauskienė. Pareigūnės sako pratinančios visuomenę prie gerojo policininko įvaizdžio.

Dirba švietėjišką darbą

Bendruomenės pareigūnais tapo komisariato prevencijos padalinio pareigūnai, savo veikla siekiantys įtraukti kuo daugiau visuomenės narių į viešosios tvarkos saugojimą ir savo gyvenamosios, darbo ar kitokios aplinkos saugumą. Jiems patikėta vykdyti būtent prevencinę, švietėjišką veiklą, skatinti gyventojus tapti policijos rėmėjais, burtis į saugios kaimynystės grupes ir vykdyti tik tas funkcijas, kurios nesusijusios su sankcijų taikymu ir baudimu.

Policijos pareigūnai lankosi vietos šventėse, kuriose pristato policijos veiklą ar tiesiog bendrauja su gyventojais.

Beveik prieš metus dirbti pradėjusi bendruomenės pareigūnė Rasa Jonauskaitė tikina, kad gyventojus reikia pratinti prie šios pareigybės. „Pradžia buvo labai sunki. Reikėjo pačiai skambinti į seniūnijas, įstaigas, bendruomenes ir prisistatyti, papasakoti apie savo veiklą, raginti, kviesti. Dabar situacija jau geresnė. Gyventojai patys atpažįsta, susisiekia, kviečiasi. Pirmasis įspūdis labai svarbus“, – įsitikinusi policininkė.

Dėl to susitikimuose policijos veikla pristatoma ne tik šnekomis, bet ir vaizdine medžiaga, filmais. Anot R. Jonauskaitės, į didesnius susitikimus ar šventes važiuoja gausesnės pajėgos, mat visuomenei leidžiama susipažinti su ginklais, policijos automobiliais, parodoma antspaudų ėmimo procedūra ir pan.

Galite kviesti į susitikimus

Šiemet prie R. Jonauskaitės prisijungusi kolegė A. Zbarauskienė policijos sistemoje dirba vienuolika metų. Gyventojų patogumui pareigūnės pagal poreikį gali dirbti pamainomis – 8–17 val. arba 14–22 val. Beje, pagal gyventojų skaičių Klaipėdos rajone turėtų dirbti trys bendruomenės pareigūnai.

Neabejojama, kad bendruomenės pareigūnių veikla įdomesnė žmonėms tampa dėl viešumo: Klaipėdos AVPK tinklalapyje www.klaipeda.policija.lt skelbiama informacija apie kiekvieną pareigūnių organizuotą susitikimą, tad geri atsiliepimai skatina ir kitus kviestis policijos atstoves. „Tikrai dar ne visas rajono bendruomenes spėjome aplankyti, bet stengiamės. Tačiau pastebime, kad žmonės pasyvūs, kai reikia su policija keistis informacija apie atliekamą tyrimą. Bijoma, kad prabilę vėliau neturėtų problemų. Dėl to mūsų tikslas ir yra išaiškinti policijos darbo specifiką ir pripratinti žmones bendradarbiauti“, – teigė pareigūnės.

Ragina būti kaimyniškus

Susitikimuose aptariamos saugaus eismo keliuose, telefoninių sukčių žabangų, nepilnamečių ir jų tėvų atsakomybės bei kt. temos. Dažnai būtent policininkams skundžiamasi dėl greičio ribojimų nepaisančio sunkiasvorio transporto, triukšmo, kelio ženklų trūkumo. „Dėl to didelę dalį gautos informacijos perduodame seniūnams ar kitoms institucijoms pagal kompetenciją“, – teigė pareigūnės.

Rajone gana efektyviai veikia saugios kaimynystės grupės – jų yra 82, taip vienijami 1024 gyventojai. Visgi dalis šių grupių neaktyvios, bet ant pastatų ar prie gyvenviečių pastatytos specialios lentelės, neabejojama, veikia prevenciškai. Kaimynai ne tik bendras šventes rengia ir puoselėja tradicijas, bet ir yra budrūs: „Vieno kvartalo gyventojai pasakojo dieną pamatę prie kaimyno statybvietės atvykusį autobusėlį. Paskambinę namie nebuvusiam kaimynui sužinojo, kad niekas tądien pas jį darbuotis neturi, taigi nuėjo ir tuos neaiškius asmenis išprašė, – apie greičiausiai užkirstą kelią vagystei pasakojo pareigūnės. – Taip veikia tikra saugi kaimynystė.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių