Bendrystė vėliavos eisenoje – Tėvynės laisvės jausmas

Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui – įspūdingos trispalvės nešimas

Minint atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 30-metį gargždiškiai ir miesto svečiai Kovo 11-ąją kviečiami dalyvauti įvairiuose patriotiniuose renginiuose, taip pat ir akcijoje „Neškime Laisvę ant rankų“. Bus išskleista ir Klaipėdos gatve nešama įspūdingo dydžio – 250 m – trispalvė. Renkamasi 10.45 val. prie Gargždų autobusų stoties.

Antrą kartą

Tokio pobūdžio akcija jau vyko ir prieš dvejus metus. Tuomet eisenoje patirtą bendrystės jausmą, iškovotos laisvės džiaugsmą daugelis dalyvavusiųjų pamena iki šiol. Vėliavos nešimas, skirtingai, nei įprasti minėjimai, sudomino daug jaunų šeimų, jaunimo, kas ypač svarbu perduodant tautinę atmintį ateities kartoms.

Ši idėja anuomet kilo vietos politikui, verslininkui Vaclovui Macijauskui. Jis įgyvendino ją kartu su visuomenine organizacija „Bendrai visi“. „Netradicinis valstybės šventės minėjimo būdas sutraukė labai daug žmonių, net patys tiek nesitikėjome. Aktyviai prisijungė Gargždų miesto bendruomenė, švietimo įstaigų atstovai. Buvome užsakę 400 šventinių lipdukų, tačiau pusei dalyvių jų neužteko. Tad šiemet jau užsakėme žymiai daugiau“, – pasakojo akcijos sumanytojas, vienas iš organizatorių, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys V. Macijauskas.


Norintieji dalyvauti akcijoje „Neškime Laisvę ant rankų“ kviečiami Kovo 11-ąją rinktis 10.45 val. prie Gargždų autobusų stoties.


Anot jo, ši vėliavos nešimo akcija yra svarbi tuo, jog pagrindinė patriotiškumo išraiška yra susibūrimas ir bendravimas. „Kai esame kartu, bendrai visi, galime pakovoti ir už rajoną, miestą, šalį. Vėliavos nešimas sutelkia tai bendrystei, kiekvienas atėjęs simboliškai prisilies prie iškovotos laisvės ir pajus, kokie esame stiprūs, kai veikiame išvien“, – įsitikinęs V. Macijauskas. Jis džiaugiasi, kad įgyvendinant šią akciją organizatoriai – visuomeninė organizacija „Bendrai visi“ – turi daug pagalbininkų. Pavyzdžiui, geranoriškai ir anuomet, ir dabar prisideda Trečiojo amžiaus universiteto atstovai ir daug kitų.

Trečiadienį, Kovo 11-ąją, vėliava bus nešama nuo autobusų stoties iki Kvietinių gatvės. Akciją planuojama baigti 11.45 val., kad žmonės suspėtų į šv. Mišias.

Užplūdo pasididžiavimas

Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė iki šiol pamena apėmusius jausmus, nešant trispalvę jau prieš dvejus metus. „Tai buvo labai prasmingas ir įsimintinas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventės paminėjimas. Gražus bendruomenės susitelkimo, pilietiškumo ir vienybės renginys. Bendras prisilietimas prie vėliavos kelia pasididžiavimo jausmą, kad esi nepriklausomos valstybės pilietis, turi savo gimtą žemę po kojomis ir pajunti dėkingumą tiems, kurių atkakli kova ir pasiaukojimas suteikė patį didžiausią turtą – laisvę. Gera, kai po vėliava su savo tėvais ir seneliais saugiai žygiuoja vaikai ir anūkai“, – kalbėjo R. Sirutienė, kuri sakė ir šiemet dalyvausianti vėliavos nešimo eisenoje. „Šį kartą būtinai vesiuosi ir anūkes. Tegu nuo mažens supranta, kokia tai reikšminga šventė kiekvienam žmogui“, – teigė Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė.

Pedagogė, krašto tradicijų puoselėtoja Ilona Tulabienė taip pat antrino, jog bendrystės ir meilės Lietuvai jausmas užliejo kiekvieną prieš dvejus metus dalyvavusįjį nešant įspūdingą trispalvę Gargždų pagrindine gat­ve. „Buvome visa šeima, tai lyg vienybės jausmo įprasminimas. Šiais metais taip pat planuojame prisidėti, nes akimirkos, kai jautiesi lietuviu, didžiuojiesi savo tėvyne ir kraštiečiais – nepakartojamos“, – įsitikinusi pedagogė. Kovo 11-osios proga ji linki to vieningumo ir meilės Tėvynei jausmo kasdien, ne tik per šventes. „Jei bus laimingi ir vieningi žmonės, bus ir klestinti Lietuva“, – neabejoja I. Tulabienė.

Svarbu ne priešinti, o vienyti

Sausio 13-osios gynėjas, gargždiškis Rimantas Lukošius taip pat akcentavo vienybės svarbą. „Neleiskime, kad mus priešintų. Dalyvausiu Kovo 11-osios renginiuose ir būtinai nešiu „Laisvę ant rankų“. Juk laisvė – tai žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis“, – kalbėjo pašnekovas.

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė prisimena, kaip dar prieš dvejus metus, organizatorių paprašyta, atsidūrė vėliavos nešimo kolonos priekinėse gretose. „Jaučiausi ypatingai. Minčių buvo visokių… Laikydama vėliavos kampą stipriai, kad neišsprūstų, pagalvojau, ar užtektų jėgų jos nepaleisti, kaip jos nepaleido tremtiniai, signatarai, kiti laisvės gynėjai tikro fizinio pavojaus akivaizdoje. Supratau – tai nėra taip lengva“, – prisipažino D. Ciparienė. Trispalvę anuomet nešė ir jos brolis, draugai, giminaičiai, kolegos, pažįstami ir nepažįstami gargždiškiai. „Tas bendrystės jausmas širdyje sukuria džiaugsmą. Prieš dvejus metus Kovo 11-oji buvo viena įsimintiniausių dienų ir dėl to, kad Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje buvau pagerbta Šimtmečio ženklu, o vakare man buvo patikėta vesti šventinį renginį Gargždų kultūros centre. Didžiuojuosi savo šeima ir esu jiems dėkinga už palaikymą. Mano miela sesė su vyru atskrido net iš Vokietijos, kad pabūtų kartu šią dieną ir įteiktų man gėlių bažnyčioje. Apsiverkiau nuo tokio siurprizo. Štai kas yra Laisvė… Tai meilė, šeima, atsakomybė, pagarba“, – užplūdusiais jausmais ir prisiminimais dalijosi D. Ciparienė. Ji akcentavo ir šiemet dalyvausianti renginyje, tai ragina daryti ir kitus: nežiūrėti, kas ir kokiai partijai, judėjimui priklauso, o palaikyti gražias iniciatyvas.


  • „Džiaugiuosi, kad jau 30 metų galime džiaugtis laisve. Esu optimistė, bet tuo pačiu ir realistė. Stebiu ir dalyvauju mūsų laisvame gyvenime. Neramina tai, kad žmogus, besimėgaudamas ar besinaudodamas savo laisve, užmiršta, kad ir visi kiti turi tokią pat privilegiją. Pamąstykime, ar mūsų elgesys nesuvaržo kito žmogaus laisvės“, – ragina Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja D. Ciparienė. Lietuvai ji linki taikos, nes šeimoje nemažai kariškių; saugumo, nes turime jaunimo ir reikia garantijų ateičiai; klestėjimo, nes nori, kad vaikai ir seneliai nepatirtų nepritekliaus; unikalumo, nes mūsų tauta su turtinga istorija, viena seniausių kalbų pasaulyje ir nuostabia gamta.

Agnė ADOMAITĖ

„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių