Buvęs Klaipėdos bendrovės direktorius teismui aiškinsis dėl galimai iššvaistyto turto ir turtinės žalos kreditoriams

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė baigė ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje buvęs granito ir cemento tiekimo tarpininko paslaugas teikusios uostamiesčio bendrovės direktorius kaltinamas turto iššvaistymu ir skolininko nesąžiningumu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė.

Atlikto tyrimo duomenimis, 43 metų Klaipėdoje registruotos įmonės tuometinis vadovas, žinodamas, kad jo atstovaujama bendrovė turi įsiskolinimų kreditoriams ir dirba nuostolingai, jos vardu įsigijo prekių ir paslaugų už keliasdešimt tūkstančių eurų. Surinkta duomenų, kad laikotarpiu nuo 2018 metų birželio iki 2019 metų gruodžio įmonės vardu vyras pirko įvairias statybines prekes ir paslaugas už daugiau nei 65 tūkst. eurų, tačiau įmonės veikloje jų nepanaudojo. Įtariama, kad įsigytos prekės ir paslaugos buvo panaudotos kaltinamojo sutuoktinės vardu statomo namo statyboms vykdyti.

Tyrimo metu taip pat surinkta duomenų, kad vyras, žinodamas, jog jo vadovaujamos bendrovės ekonominė padėtis sunki ir jai gresia bankrotas, perleido sau įmonės turto už daugiau nei 100 tūkst. eurų sumą, kuris galėjo padengti susidariusias skolas. Skaičiuojama, kad tokiu būdu buvo padaryta daugiau nei 80 tūkst. eurų turtinė žala kreditoriams.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas dėl savo sunkios ekonominės padėties ar nemokumo, kai akivaizdžiai grėsė bankrotas, paslėpė, iššvaistė, perleido, pervedė į užsienį ar nepateisinamai pigiai pardavė turtą, kuris galėjo būti pateiktas skoloms padengti, ir dėl to padarė turtinės žalos kreditoriams, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Tas, kas iššvaistė jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą, gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių