Čiuožki

Jei savivaldybės moka pinigus rangovams, kurie nekokybiškai atlieka savo darbus, juk galima imtis griežtesnės kontrolės, sankcijų. Ką daro tikras šeimininkas įsigijęs nekokybišką prekę? Ją grąžina!

Jei reikėtų atspėti, kokia yra mėgstamiausia Klaipėdos valdžios daina, manau, tai nebūtų sudėtinga. Greičiausiai – Manto Jankavičiaus „Čiuožki“. Šios melodijos ritmu šią savaitę čiuožė ir Klaipėdos rajonas. Žmonės sėkmingai per snygį iki Rygos nuvažiuoja, grįžta, tačiau Klaipėdos apskrityje pasitinka ledas, „pliurza“ pasidengę keliai. Eilinį kartą pasipylė kaltųjų paieška: tai afrikietiška druska kalta, tai rangovai ir t. t. Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė pareiškusi priekaištus dėl nepakankamos valymo darbų kokybės rangovui UAB „Ecoservice“, kuri yra atsakinga už rajono kelių valymą. Tačiau eiliniui žmogui kaltųjų medžioklė neaktuali, jam svarbu čia ir dabar išvažiuoti iš kiemo ir pasiekti darbą, vaikus nuvežti į švietimo įstaigas. O jei jau afrikietiška druska kalta ar rangovas, tai prisiminkime liaudies išmintį: „Kieno pinigai, to ir muzika“. Jei savivaldybės moka pinigus rangovams, kurie nekokybiškai atlieka savo darbus, juk galima imtis griežtesnės kontrolės, sankcijų. Ką daro tikras šeimininkas įsigijęs nekokybišką prekę? Ją grąžina! Tad mažiau bėdojimosi ir daugiau veiksmų, rangovų priežiūros. Kitu atveju rinkėjai per artėjančius Savivaldybių tarybų ir merų rinkimus tikrai pasakys čiuožkit arba padūduokit.
Paradoksas: sniegas šią savaitę gausiai padengė žemę, tačiau, kiek miglos ištirpdyta. Štai Specialiųjų tyrimų tarnyba, vadovaujant Vilniaus apygardos prokuratūrai, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos VĮ „Regitra“. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, VĮ „Regitra“ vairavimo egzaminuotojai reguliariai priimdavo kyšius iš suinteresuotų asmenų ir tarpininkų, kad nebūtų fiksuojamos kritinės klaidos ir nebūtų kliūčių išlaikyti vairavimo egzaminus. Tyrimo metu nustatyta, kad tokios galimai korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos vyko reguliariai, už egzamino išlaikymą mokant apie 200–400 eurų. Kai geriau pagalvoji, gal ir tie nenuvalyti keliai nebūtų tokia didelė kliūtis pasiekti kelionės tikslą, jei teisės būtų teisėtai išlaikytos. Paviešintas Specialiųjų tyrimų tarnybos ikiteisminis tyrimas reikšmingas keliais atžvilgiais. Atsekamos galimos nusikalstamos schemos, o kartu ši žinia gyventojams lyg signalas, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba dirba ne dėl vaizdo, veiklos rezultatai yra apčiuopiami ir taip pat veikia prevenciškai.
Šią savaitę ištirpdyta ir dar viena schema. Konkurencijos taryba nustatė, kad Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ir 8-ios vaistais prekiaujančios bendrovės susitarė dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių. Už Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pažeidimą iš viso skirta baudų už daugiau kaip 72 mln. eurų (72,6 mln.), rašoma tarybos pranešime žiniasklaidai. Vaistinių asociacija tokį sprendimą žada skųsti. Išties įdomu, kuo viskas baigsis. Žmonės atvirai svarsto, kad kam jau kam, bet sunkmetis vaistinėms tikrai negresia. Vaistų kainos didėja, o pirkėjų čia nemažėja. Juolab siaučiant viršutinių kvėpavimo takų virusinėms infekcijoms, gripui, kuris grįžo su trenksmu, dar ir koronavirusas kartas nuo karto užsuka, tačiau šis jau nebe toks aktualus kaip per pandemijos įkarštį praėjusiais metais.
Visu pajėgumu užklupusi žiema patikrino daug dalykų, ištirpdė daug iliuzijų. Štai patikrintas ir naujas „Autoaibės“ pastatas, kurio stogelis neatlaikė gausaus sniego ir įlinko. Žinoma, pastatas draustas, klaidos turės būti ištaisytos, tačiau gargždiškiai nepaliovė gūžčioti pečiais: naujas pastatas, o su sniegu nesusidorojo. Sniegas parodė ir ko verta kaimynystė, bendruomeniškumas. Kol vieni burbuliavo dėl nevalomų ar prastai valomų gatvių, kelių, kiti čiupo kastuvus ir nukasė ne tik savo kiemą, bet ir kaimynui padėjo. Ką jau bekalbėti apie šaligatvius: vieni gyventojai juos skrupulingai nusikasa, o kiti nepaliaujamai skambina seniūnijai ir žeria priekaištus. Sniegas ištirps, tačiau santykiai, kokius susikursime, liks. Man labai patiko kažkada girdėtas patarimas, kuriuo siūloma pažvelgti į žmones, kurie įeina į klasę ar kažkokią auditoriją, salę. Vienas įeis ir su niekuo nepasisveikinęs įžūliai atsisės, kitas mandagiai pasisveikins ir atsisės auditorijos viduryje, trečias rinksis saugų kamputį. Kaip elgiamės įžengę į klasę, auditoriją, taip elgiamės ir savo gyvenime. Vienas sąžiningai laikys teises, kol išlaikys, o kitas užuot mokęsis ieškos galimų korupcijos tinklų. Vienas, kiek uždirbs sąžiningai, tiek ir pakaks, o kitas galvos, kaip čia gavus daugiau nei priklauso. Artėjančios didžiosios metų šventės gera proga pamąstyti, kaip mes įžengsime į šventinį šurmulį: įžūliai įbėgsime ar ramiai įčiuošime?

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt
turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content