• 11 rugpjūčio, 2022
|

Deimantė Meškytė – naujoji „Vaivorykštės“ gimnazijos prezidentė

Visą gegužės mėnesį Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai nekantriai laukė prezidento rinkimų. Tai – svarbi diena mokyklai, kuomet išrenkamas naujas mokinių lyderis. Šiai, dvejų metų kadencijai, prezidente išrinkta Deimantė Meškytė, II c klasės mokinė.

Rinkimai prasidėjo keturių kandidatų – Justo Kasparavičiaus, Henriko Sadausko, Anelės Dromantaitės ir Deimantės Meškytės – agitacinėmis kalbomis. Tą dieną kandidatai papasakojo, kodėl kandidatuoja į lyderio postą, kokiomis veiklomis užsiima ir ką yra pasiruošę nuveikti, jei laimėtų. Išsikeltų tikslų buvo įvairiausių: poezijos diena, takelių į mokyklą, stadio­no renovacija, gyvūnų diena, naujų poilsio erdvių mokykloje įrengimas, kavos aparatas ir kt.

Kita mokinių labiausiai laukiama rinkimų dalis – debatai. Gegužės viduryje gimnazistai mokyklos kiemelyje testavo būsimus prezidentus. Klausinėjo jiems aktualiomis temomis, bandė palaužti kandidatus ir uoliai stebėjo, kaip jie sugeba nepasiduoti bei laikytis savo nuomonės. Tai labai svarbu norint įsitikinti, ar būsimas prezidentas yra pajėgus dirbti stresinėse situacijose, geba išklausyti ir tinkamai reaguoti į situaciją.

Na, o paskutinioji rinkimų dalis – balsavimas. Gegužės trisdešimtąją, trečiadienį nuo 10.35 iki 12.10 val. mokiniai, direkcija, mokytojai ir mokyklos darbuotojai buvo kviečiami balsuoti už jiems patikusį kandidatą. Šurmulys netilo abi pertraukas, kadangi mokiniai noriai atliko pilietišką pareigą balsuodami. Paklausti, kaip jaučiasi prieš rinkimus, kandidatai neslėpė, jog truputį nerimauja, tačiau jautėsi puikiai ir tikėjo, jog nugalės draugystė, kadangi visi kandidatai – mokinių prezidentūros nariai bei puikūs draugai.

Galiausiai po ilgų rinkimų komisijos skaičiavimų didele persvara net 55 proc. visų balsų gavo naujoji gimnazijos prezidentė D. Meškytė. „Jaučiau didelę įtampą per nugalėtojo paskelbimą, kadangi rinkimų komisija vis tempė laiką. Jautiesi lyg konkurse, kojos, rankos dreba, nebesupranti, kas vyksta. Labai siekiau šio posto, nes tai mano svajone, o dabar ji išsipildė“, – neslėpdama šypsenos teigė mergina. Tad nuoširdžiai sveikiname su pergale ir linkime jai visokeriopos sėkmės!

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių prezidentūros narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių