Iš Amerikos – su žinių bagažu

Andrius dėkingas savo šeimai, kad gali siekti aukštumų. Beveik mėnuo praleistas Amerikos vasaros akademijoje jam padovanojo kraitį lyderystės ir verslumo įgūdžių.Gargždų „Vaivorykštės“ abiturientas Andrius GIRDŽIUS vasarą žinių sėmėsi už Atlanto. Pagal Baltijos Amerikos lyderystės fondo programą beveik mėnesį praleido Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tris savaites intensyviai krimto verslumo, lyderystės žinias, atliko įvairias praktines užduotis, o likusį laiką paskyrė pažintiniams poreikiams – keliavo.

Įveikė didžiulę atranką

„Baltijos Amerikos lyderystės fondas įkurtas tam, kad supažindintų Baltijos šalis su JAV, ir atvirkščiai. Yra rengiamos kelios programos. Viena iš jų skirta moksleiviams. Jie kviečiami mokytis lyderystės ir verslumo. Informaciją pamačiau elektroniniame dienyne ir nusprendžiau išbandyti savo jėgas“, – „Bangai“ pasakojo Andrius.

Vaikinas užpildė paraišką, po to siuntė dar papildomai keletą rašinių. Vėliau buvo pakviestas į pokalbį anglų kalba Vilniuje. „Sostinėn važiavau mikroautobusu, įvyko konfliktas tarp vairuotojo ir vieno keleivio, dėl to visa kelionė užtruko ilgiau, į pokalbį vos spėjau. Neturėjau laiko nei pasiruošti, nei jaudintis. Komisijoje buvusios lietuvė, latvė, estė ir amerikietė uždavė pačius įvairiausius klausimus, net tokius, ar mėgstu krepšinį. Nebuvau labai savimi pasitikintis, didelių vilčių neturėjau“, – prisipažįsta pašnekovas.

Tad žinia, kad yra atrinktas, jam buvo lyg perkūnas iš giedro dangaus. Tik mama Andžela sūnumi neabejojo ir teigė, kad Andrius pateks į akademiją, jautusi nuo pat tos akimirkos, kai jis užpildė paraišką. Iš viso buvo gauta apie 700 paraiškų iš Baltijos šalių. Atrinkta 40 laimingųjų, iš Lietuvos – 13. Andrius buvo vienintelis iš Klaipėdos regiono, kartu su juo vyko dar jaunuoliai iš Kauno, Vilniaus, 2 – iš Šiaulių, 1 – iš Kėdainių.

Praktinės užduotys neleido miegoti

300 dolerių – tiek buvo rekomenduojama pasiimti kišenpinigių suvenyrams, dovanoms, vykstant į Ameriką. Viskuo kitu – lėktuvo bilietais, maitinimu, apgyvendinimu ir pan. – buvo pasirūpinta. Andriaus žiniomis, Baltijos Amerikos lyderystės fondas yra sukaupęs apie 4 mln. dolerių ir juos siekia išleisti tikslingai, ugdant jaunus talentus, skatinant verslumą, lyderystę.

Akademijoje nuobodžiauti nebuvo kada. Jaunuoliams iškart buvo įteikta po porą knygų skaitymui. Iki pietų būdavo perteikiamos teorinės žinios, o popiet tekdavo praktinės užduotys. „Kurdavome projektus, fiktyvius verslus. Turėjome progų bendradarbiauti ir su vietine beisbolo komanda, spręsti jų rinkodaros problemas. Buvo užduotis sukurti ir suvenyrą, draugišką vaikams. Mes pasiūlėme paslaugą – vaikų dirbtuves prekybos centruose. Kol tėvai vaikščiotų po parduotuves, mažieji galėtų patys kurti suvenyrus su savo valstijos išskirtiniais ženklais. Gyvenome Meino valstijoje, tai orientavomės į briedžių simboliką. Atliktas užduotis turėdavome įkelti į internetinę erdvę. Kartais sukdavome galvas net per naktį. Buvo atvejis, kai baigėme ryte 5 val., – apie intensyvų darbą pasakojo „Vaivorykštės“ abiturientas ir akcentuodamas pridūrė, kad viskas išėjo į naudą: – Tikrai buvo verta.“ Juolab kad visi akademijos dalyviai po mokslų turėjo galimybę ir atsipalaiduoti, patenkinti pažintinius poreikius. Penkias dienas keliavo: aplankė Niujorką, Vašingtoną, Bostoną, Portlandą.

Dirbs Lietuvoje projektų vadovu

Andrius atvirai sako, jog šioje programoje dalyvavo ne dėl verslumo, labiau dėl lyderystės įgūdžių. „Nuo pat vaikystės savo ateitį noriu sieti su informacinėmis technologijomis. Praėjusiais metais vienoje sostinės įmonėje atlikau praktiką ir apsisprendžiau, kad norėsiu dirbti projektų vadovu kokioje nors informacinių technologijų įmonėje. Man trūko lyderystės žinių. Kai baigiau akademiją, jaučiu, kad patobulėjau šioje srityje“, – džiaugiasi jaunasis talentas.

Studijuoti jis ketina Škotijoje, tačiau pasvarsto ir apie Ameriką (juk Baltijos Amerikos lyderystės fondas turi ir studijų rėmimo programą). Vienaip ar kitaip tikina grįšiąs dirbti į Lietuvą, mat čia taip pat yra informacinių technologijų specialistų stygius.

Pašnekovo nuomone, žinių siekį jam įskiepijo tėvai: „Mama Andžela nuo pat mažens stengdavosi, kad mano pažymiai būtų puikūs. Taip išauklėjo, kad pats to noriu. Esu dėkingas, kad galiu siekti aukščiausio. Tėtis Kęstutis buvo pirmūnas, mama taip pat gerai mokėsi – viskas persiduoda.“

Nors Andrius jau grįžo į „Vaivorykštės“ gimnazisto suolą, kartais mintimis dar nuklysta už Atlanto. Jam pasirodė priimtina amerikiečių kultūra, ypač sužavėjo gatvėje sutikti senjorai, kurie, nors ir sunkiai paeina, tačiau spinduliuoja šypsena. Anot jo, labai nustebino ir mokytojai, jie artimai bendrauja su moksleiviais, yra novatoriški ir jaunatviški.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių