Du liaudies kūrybos atlikėjai – į nacionalinį ratą

Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ nugalėtojomis tapo dvi dalyvės iš Klaipėdos rajono. Vėžaitiškė šešiametė Urtė Surplytė (mok. Ramutė Pozingienė) ir priekuliškė devynmetė Saulė Bakšytė (mok. Virgina Asnauskienė) pateko į nacionalinį ratą. Iš viso jame dalyvaus 120 jaunųjų šalies atlikėjų – muzikantų, dainininkų ir pasakotojų.

Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus renginių organizatorė V. Asnauskienė, „Tramtatulio“ konkursui parengusi tris moksleivius pasakotojus – dreverniškį Niką Miežetį, venckiškį Augustą Mažoną ir priekuliškę S. Bakšytę, džiaugėsi, kad jie neabejingi mirštančiai šišioniškių tarmei. „Buvo labai smagu dirbti, o jiems – graži kultūrinė patirtis. Malonu, kad Saulė pateko į nacionalinį ratą. Tikimės, kad pasibaigus karantinui renginiuose parodysime, ką išmokome“, – atskleidė V. Asnauskienė.

Ši dreverniškė, puoselėjanti šišioniškių tarmę, ruošiasi dalyvauti suaugusiųjų pasakotojų nacionaliniame konkurse. „Pasirinkau Kairių kaime užrašytą pasaką, kurią papasakosiu šišioniškai“, – sakė V. Asnauskienė.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių