Dujotiekio statybos darbų pabaigtuvėse laukti ne visi

Vakar Kiškėnų kaime, Dovilų seniūnijoje, vyko dujotiekio Jurbarkas–Klaipėda ir antrosios Klaipėdos dujų skirstymo stoties darbų baigimo ceremonija, kurioje dalyvavo ir premjeras Algirdas Butkevičius bei Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas. Deja, žiniasklaidai į renginį teko įsiprašyti pačiai.

Žiniasklaida ignoruojama?

Informacija apie premjero A. Butkevičiaus dalyvavimą dujotiekio Jurbarkas–Klaipėda ir antrosios Klaipėdos dujų skirstymo stoties statybos darbų baigimo renginyje dar ketvirtadienio vakare buvo paskelbta oficialioje jo darbotvarkėje. Klaipėdos rajono savivaldybės mero penktadienio darbotvarkėje taip pat buvo nurodyta, jog 13 val. meras dalyvaus minėtame renginyje. Remdamiesi oficialiai paskelbta informacija, į renginį nuvyko ir „Bangos“ korespondentai. Neabejojome, jog mūsų pareiga – informuoti rajono gyventojus apie baigtą nacionalinės reikšmės dujotiekio statybą. Deja, prie įvažiavimo į teritoriją, kurioje vyko renginys, žurnalistus pasitiko apsaugos ir AB „Amber Grid“ darbuotojai, kurie informavo, jog žiniasklaidos atstovai 13 val. renginyje nėra laukiami. Neva susitikimas su žiniasklaida yra numatytas po pusantros valandos. Kaip vėliau paaiškėjo, apie tokį kvietimą tiek vietinės, tiek nacio­nalinės žiniasklaidos priemonės buvo informuotos tik tada, kai patys žurnalistai 13 val. atvažiavo į Kiškėnų kaime vykusią pabaigtuvių ceremoniją. Iš anksto kvietimų atvykti į dujotiekio statybos darbų pabaigtuves niekas negavo. Jei ne informacija oficialioje premjero darbotvarkėje, kurią vėliau išplatino ir naujienų agentūra BNS, apie mūsų pašonėje vykusį renginį taip ir nebūtume sužinoję. Tiesa, patys pradėję aiškintis tokios nemalonios situacijos aplinkybes, sulaukėme AB „Amber Grid“ spaudos atstovės atsiprašymo ir pavėluoto kvietimo atvykti į dujotiekio darbų baigimo ceremoniją. Deja, žiniasklaidos atstovams nebepavyko užfiksuoti akimirkų, kai buvo kerpama objekto darbų pabaigą simbolizuojanti juosta. Oficiali ceremonija jau buvo pasibaigusi, o renginio dalyviai linksminosi ir vaišinosi šalia naujosios dujų skirstymo stoties pastatytoje laikinoje palapinėje. Pasikalbėti su žurnalistais iš jos išėjo premjeras A. Butkevičius ir AB „Amber Grid“ generalinis direktorius Saulius Bilys.

Baigta sklandžiai ir laiku

Premjeras A. Butkevičius pasidžiaugė, jog Nacionalinėje energetikos strategijoje numatyto magistralinio dujotiekio Jurbarkas–Klaipėda statyba baigta sklandžiai ir laiku. Dujotiekio statybos darbai vyko trimis etapais. Per pirmąjį etapą 2007 m. nutiesta dujotiekio atkarpa Šakiai–Jurbarkas, 2012 m. baigta dujotiekio statyba iki Tauragės, šių metų lapkričio mėnesį baigtas paskutinis etapas – magistralinio dujotiekio atkarpa Tauragė–Klaipėda. Įgyvendinant projektą pastatyta ir antroji Klaipėdos dujų skirstymo stotis Kiškėnų kaime. Bendra projekto investicijų suma – beveik 200 mln. litų. Iš jų 77,1 mln. Lt gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Ministras Pirmininkas teigė, kad dujotiekis į žiedinę sistemą sujungė visą Lietuvos dujotiekį, todėl Vakarų Lietuva nuo šiol yra patikimai ir stabiliai aprūpinta gamtinėmis dujomis. „Šis objektas padidins gamtinių dujų perdavimo sistemos saugumą, padidins pajėgumus Vakarų Lietuvoje. Darbas atliktas sparčiai ir laiku, tai dar kartą įrodo, kaip atsakingai siekiama strateginių valstybės tikslų“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas. A. Butkevičius taip pat pastebėjo, jog dujotiekio Jurbarkas–Klaipėda atkarpa yra būtina, kad į Lietuvos dujotiekių sistemą būtų galima prijungti suskystintų dujų terminalą (SGD), kurį kitąmet planuojama pastatyti Klaipėdoje. „Vakarų Lietuvos regionas dar sulauks investicijų, nes numatoma tiesti dujotiekio trasą nuo Klaipėdos iki Kuršėnų. Ji reikalinga, kad iš SGD būtų galima tiekti dujas į Latviją“, – kalbėjo premjeras.

Padidinti pajėgumai Vakarų Lietuvoje

AB „Amber Grid“ generalinis direktorius Saulius Bilys informavo, kad iki 2013 m. projektą vykdė ir didžiąją dalį darbų įgyvendino AB „Lietuvos dujos“, vėliau dujotiekio statybos darbus perėmė naujai įkurta įmonė AB „Amber Grid“, kuri perėmė gamtinių dujų perdavimo veiklą. S. Bilys džiaugėsi, jog baigus dujotiekio statybą įgyvendinti pagrindiniai projekto tikslai: užtikrintas gamtinių dujų perdavimo sistemos patikimumas ir saugumas bei padidinti pajėgumai Vakarų Lietuvoje. „Įgyvendinant projektą taip pat įrengtas SGD terminalo prijungimo prie perdavimo sistemos mazgas. Taigi 2014 m. pastačius SGD terminalą Klaipėdoje, jūra importuotos dujos šiuo dujotiekiu bus transportuojamos vartotojams“, – kalbėjo AB „Amber Grid“ generalinis direktorius.


  • Magistralinio dujotiekio ilgis – apie 137 kilometrai. Dujotiekio maršrutas tęsiasi nuo Jurbarko iki Klaipėdos. Ilgiausias dujotiekio trasos ruožas – 49,2 km nutiestas Šilutės rajone. Per Tauragės rajoną eina 30,7 km, o per Klaipėdos rajoną – 22,8 km ilgio trasa. Bendra projekto investicijų suma – beveik 200 mln. litų. Iš jų 77,1 mln. Lt gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių