Edinburgo hercogo apdovanojimai skatina tobulėti Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro DofE dalyviams – bronza

Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonijoje Vilniuje rugsėjo 23–24 d. aukso, sidabro ir bronzos lygio apdovanojimais džiaugėsi 261 jaunas žmogus iš visos Lietuvos.

Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian’as Olley įteikė 2 aukso ženklelius, išskirtinai pagerbdamas ilgiausiai ir atkakliausiai programoje dalyvavusius DofE programos dalyvius Kariną Bishop ir Edvardą Volodkevič. Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė įteikė sidabro ir bronzos apdovanojimus.

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro DofE dalyviams Emai Paulauskaitei, Pauliui Trakšeliui, Domui Jurkšui, Sauliui Petruškevičiui buvo įteikti bronzos ženkleliai. „Po tokios įspūdingos ceremonijos, staigmenų ir dėmesio jaučiuosi pakylėtas ir netgi svarstau siekti sidabro ženklelio“, – teigia D. Jurkšas. Laisvalaikio centro vadovų komanda jaučiasi tikrai laimingi turėdami pirmuosius dalyvius, kurie savo pavyzdžiu, tikimasi, užkrės ir kitus jaunuolius tobulėti.

Apdovanoti jauni žmonės, siekdami jiems patiems prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 6 mėnesius aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, plaukiojo, žaidė tenisą, tinklinį, važiavo dviračiais, jodinėjo arkliais, šoko, užsiėmė joga); skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (užsiėmė stendiniu modeliavimu, fotografavo, grojo, kūrė vaizdo siužetus, rūbų eskizus, mokėsi gaminti valgyti, užsienio kalbų; aktyviai savanoriavo (padėjo seneliams, beglobiams gyvūnams, vedė užsiėmimus vaikams, organizavo renginius bei dalyvavo žygiuose gamtoje. Apdovanotieji aukso ženkleliu šiemet įveikė 4 dienų žygį Islandijoje. Mūsų centro bronzos komanda 2 dienas žygiavo Neringoje ir tyrė vandens užterštumą telkiniuose.

DofE programa yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių. Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

DofE programa Klaipėdos rajone vykdoma jau ne vienus metus ir džiugu matyti, kad vis daugiau jaunų žmonių susidomi ja. Taip pat nepaprastai svarbu jausti ir rajono valdžios institucijų palaikymą, tad norime padėkoti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai už skirtą transportą sklandžiai kelionei į ceremoniją Vilniuje.

Viktorija GODILIAUSKIENĖ

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro DofE vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių