Fotografijose – pasakiškos pelkių paslaptys

Gargždų krašto muziejuje (Sodo g. 5) veikia iš Gargždų kilusios fotografės Renatos Kilinskaitės fotografijų paroda „Vandens žemėje: pasakiškos pelkių paslaptys“.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos, sukauptos iš septynerius metus trukusių kelionių po Lietuvos, Latvijos ir Estijos pelkes, kur, paryčiais stebint rūkais ir besisklaidančia nakties tamsa apgaubtus paslaptingus pelkių peizažus, įamžinti išskirtiniai gamtovaizdžiai. Stebint fotografijas natūraliai gimsta asociacijos su mistinėmis būtybėmis, atėjusiomis iš liaudies sakmių ir pasakų.

Anot parodos autorės, pelkės yra neatskiriama gamtinio peizažo dalis, su jomis siejamas misticizmas, giliai įsirėžęs čia gyvenančių tautų mitologijoje. Jos vilioja ir baugina, o prietema, rūku apsiblaususios pelkės įgyja ypatingą mistišką galią. Būtent tokie parodoje eksponuojami siurrealistiniai vaizdai nukelia į greta mūsų egzistuojantį visiškai kitokį – dvasių ir nepažabojamų chaoso jėgų − pasaulį, kur peržengiamos tvarkingo ir racionalaus kasdienio pažinimo ribos.

Kviečiame apsilankyti fotografijų paro­doje, kuri veiks iki birželio 27 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių