Gargždų miesto kalėdinė pasaka – meninis metų virsmas

Gargždų miesto jubiliejaus švenčių pagrindinis simbolis pirmąkart papuošė kalėdinės miesto eglės viršūnę.

Jubiliejinį 770-ąjį gimtadienį šiemet švenčiantys Gargždai stebino ne vienu meniniu sumanymu: skulptūra krašto šviesuoliui Mykolui Vaitkui, taip pat išleista jo atsiminimų knyga, moksline konferencija bei įvairiais šventiniais renginiais.
Miesto jubiliejaus švenčių pagrindinis simbolis dabar papuošė kalėdinės miesto eglės viršūnę. Ne vienas apsilankęs šiomis dienomis Gargžduose atvirai pripažįsta, jog pasijuto lyg pasakoje. Šiais metais rajono centro papuošimas pranoko daugelio miestelėnų lūkesčius: suspindo ne tik centrinė eglė, bet ir gatvės, net Gargždų miesto parkas.
„Banga“ domėjosi, kas šių kūrybiškų puošimo idėjų generatorius ir kiek šis grožis kainavo.


Ir džiaugtis, ir patiems puoštis
Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas džiaugiasi, kad šiemet rajono centras Gargždai išties pasipuošę itin šventiškai. „Tačiau labiausiai, ko gero, visus džiugina pirmą kartą papuoštos erdvės – Klaipėdos gatvės pėsčiųjų alėja ir Gargždų miesto parkas. Miestas tikrai šventiškas ir žibantis, kuriantis tą malonią artėjančių švenčių nuotaiką. Jauki ir gintaru sužibusi eglutė, aikštės papuošimai“, – vardijo meras. Jo nuomone, artėjant šventėms, reikia tiek džiaugtis papuošta aplinka, tiek patiems kurti džiaugsmą, ją puošiant: „Tad kviečiu ne tik grožėtis, bet ir patiems puoštis, kad to laukimo džiaugsmo būtų kuo daugiau.“
Gargždų miesto seniūnė Indrė Žiedienė informavo, kad pirmą kartą papuoštos 14 eglučių Klaipėdos gatvės pėsčiųjų alėjoje bei girliandomis papuošta centrinė miesto parko alėja. „Idėjas generuoju aš, pasidaliju jomis su kolegomis seniūnijoje, Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriumi, mero patarėju ir tuomet imame dirbti, skaičiuoti, galvoti apie įgyvendinimą“, – atsakydama į klausimą, kas šiųmetinių papuošimų autorius, kalbėjo I. Žiedienė.

Viršūnėje – jubiliejinis simbolis
Šių metų Gargždų miesto eglė išskirtinė. Ant viršūnės puikuojasi šviečiantis Gargždų miesto 770-ojo jubiliejinio gimtadienio simbolis. Jis sukurtas specialiai miesto jubiliejui. Ženklo simbolika – baltiška ir pristato keturių kultūrų, keturių vandenų sinergiją, Gargždų istoriją. Anot seniūnės I. Žiedienės, miesto jubiliejinį simbolį ant eglutės viršūnės pasiūlė Gargždų kultūros centro režisierius Vaidas Kvedaras. „Manau, kad jis puikiai tinka jubiliejiniams metams užbaigti“, – pastebėjo Gargždų seniūnė.
I. Žiedienė informavo, kad pačios eglės nuoma kainuoja 13 000 Eur. Viešąjį miesto kalėdinės puošybos konkursą laimėjo UAB „Lumidėja“. Bendrai eglės su dekoracijomis nuoma kainavo 16 tūkst. eurų. Įsigyti aikštės medžių puošybą – 2,5 tūkst. eurų. Parko alėjos puošyba – 4,6 tūkst. eurų. Girliandos įsigytos. Nupirktos ir lemputės gyvoms eglutėms Klaipėdos gatvėje – 10,5 tūkst. eurų. Puošyba kainavo 2,4 tūkst. eurų. Šios kainos nurodytos be PVM.
„Elektros sąnaudų neskaičiavome, tačiau girliandos įsijungia tik sutemus, kai įsijungia gatvių apšvietimas. Jaukūs žiburėliai labai kelia nuotaiką, o tai pinigais neišmatuojama ir labai reikalinga. Tikimės pozityviai prisidėti prie miestiečių ir visų pravažiuojančiųjų emocinės sveikatos“, – „Bangai“ kalbėjo Gargždų miesto seniūnė I. Žiedienė.

Agnė ADOMAITĖ
Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių