Tvarios kalėdinės dovanos – iš saugomų teritorijų

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms kviečiame rinktis aplinkai draugiškas dovanas. Kolegas, draugus, artimuosius ar kitus brangius žmones nudžiuginkite darniomis dovanomis iš nacionalinių ir regioninių parkų – tai gaminiai bei paslaugos, pažymėti saugomų teritorijų produkto ženklu. 

Idėjas kalėdinėms dovanoms iš saugomų teritorijų galite rasti puslapyje www.gamtoje.org. 

Pasirinkimas įvairus – medus, arbatos, sirupai, prieskoniai, bičių duonelės, bičių vaško žvakės, obuolių sūris, džiovinti vaisiai, kalėdiniai žaisliukai, šiaudiniai sodai, riešinės, kojinės, pirštinės, lėlės, pliušiniai žaislai. Taip pat siūlomos unikalios pramogos saugomose teritorijose, pavyzdžiui, žygis į plekę su laume, ekskursijos po gražiausias Dzūkijos vietas, aktyvus poilsis Aukštaitijoje, nakvynė etnografinėje sodyboje ir daug kitų.

Saugomų teritorijų produkto ženklas „Antytė“ buvo sukurtas 2013 metais. Jo tikslas – skatinti darnų turizmą ir vystymąsi. 

Pretenduojantys gauti šį ženklą tiekėjai turi atitikti darnaus vystymosi vertybes – aplinkai palankesnė veikla, kultūrinio ir gamtinio paveldo puoselėjimas, vietos bendruomenių gerovė, saugomų teritorijų vystymasis. Šį ženklą suteikia specialios komisijos kiekvienoje saugomoje teritorijoje. Lietuvoje šiuo metu yra apie 200 šiuo ženklu sertifikuotų tiekėjų.

Tad kalėdinėms dovanoms kviečiame rinktis vietinę smulkių gamintojų produkciją iš unikaliausių Lietuvos vietovių – saugomų teritorijų!

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių