Gargždų „Minijos“ ansamblis – Lietuvoje antras, o kapela – geriausia

Lietuvos liaudies kultūros centras pirmąjį respublikinį liaudiškų šokių ansamblių konkursą „Kadagys“ surengė prieš 20 metų ir nuo tada organizuoja kas penkerius metus. Šių metų šventė – penktoji. Ji skiriama lietuviško tautinio šokio pirmojo pasirodymo scenoje 110 metų sukakčiai paminėti.

Gegužės 9 d. Birštono kultūros centro scenoje savo koncertines programas parodė kultūros centrų jaunimo ir vyresniųjų liaudiškų šokių ansambliai iš Vilniaus, Kauno, Naujosios Vilnios, Plungės ir Gargždų. Visi varžėsi dėl šių metų „Kadagio“ laureato vardo, kuris suteikiamas įvertinus ansamblio meninį lygį, sceninę kultūrą, ansamblio darnumą, savitumą, programos sudarymą ir atlikimą. Kaip pažymėjo Liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa, toks konkursas sukviečia tik pačius geriausius.

Geriausia kapela – Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ kapela. O visas mūsų ansamblis, nusileidęs tik Vilniaus ir Kauno kolektyvams, užėmė garbingą antrąją vietą. Komisijos nariai gyrė puikiai sudėtą „Minijos“ ansamblio programą, subtilumą, muzikalumą, lengvumą atliekant įvairius kūrinius.

Šokėjai, dainininkai, muzikantai dėkoja Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ vadovams Birutei Oželienei, Aurelijai Urbaitienei, Genovaitei Putienei, Donatui Merkeliui, Audronei Balsienei, be kurių nuoširdaus darbo, atsidavimo savo profesijai ir pašaukimui nebūtų pasiekti tokie aukšti rezultatai.

Konkurso metu „Aukso paukštės“ apdovanojimu, kuris teikiamas iškiliausiems menininkams, savo talentu ir darbu prisidedantiems prie dainų švenčių tradicijų tęstinumo, apdovanota „Kadagys 2015“ komisijos pirmininkė, žymi choreografė, šokių kūrėja, dainų švenčių vyriausioji baletmeisterė Laimutė Kiselienė. Ji dėkojo visiems šokėjams, be kurių niekas nepamatytų jos sukurtų šokių, taip pat kolektyvų vadovams ir žiūrovams.

Konkursas rengiamas siekiant puoselėti sceninių liaudiškų šokių tradicijas, ugdyti liaudiškų šokių ansamblių sceninę kultūrą, skatinti kurti naujus, remti ir palaikyti esamus ir neseniai susikūrusius kolektyvus, taip pat vadovų entuziazmą bei pastangas kelti meninį lygį, atnaujinti repertuarą ir tarpusavyje dalytis patirtimi. Kiekvienas konkursas padeda geriau pasirengti būsimoms Lietuvos dainų šventėms.

Nerija VALINČIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content