Gastroskopijos tyrimas – kada jo gali prireikti?
Virškinimo sutrikimai yra problema, su kuria susiduria daugelis žmonių. Dažnai pasitaiko, kad šie sutrikimai yra laikini ir lengvai išgydomi, tačiau kai kuriais atvejais jie gali būti rimtesnių ligų požymis. Tokiais atvejais gydytojai gali rekomenduoti atlikti gastroskopiją – tyrimą, leidžiantį išsamiai ištirti stemplę, skrandį ir dvylikapirštę žarną. Plačiau apie tai, kada gastroskopija yra būtina, kokie simptomai rodo jos poreikį ir kaip pasiruošti šiam tyrimui, pasakojame toliau tekste.
Kada gastroskopija yra būtina?
Gastroskopiją būtina atlikti patiriant ilgalaikius ar pasikartojančius virškinimo sutrikimus, kurių priežastys nėra aiškios. Pavyzdžiui, jei pasireiškia tokie simptomai kaip nuolatinis rėmuo, dažnas pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmai ar sunkumas po valgio, gali būti, kad reikalinga išsamesnė diagnostika.
Privačiose klinikose gastroskopija Klaipėdoje, Vilniuje ar kitame mieste atliekama naudojant modernią įrangą, kuri leidžia tiksliai diagnozuoti įvairias virškinimo sistemos ligas, tokias kaip skrandžio opa, gastroezofaginio refliukso liga (GERL), polipai ar net ankstyvosios skrandžio vėžio stadijos. Šis tyrimas taip pat rekomenduojamas kilus įtarimams dėl kraujavimo virškinimo trakte – tokiu atveju jis leidžia nustatyti kraujavimo šaltinį ir parinkti tinkamą gydymą.
Be to, gastroskopija gali būti reikalinga, jei anksčiau buvo diagnozuota virškinimo sistemos liga, kurios gydymas neduoda norimo efekto. Šis tyrimas padeda specialistams įvertinti gydymo efektyvumą, stebėti ligos eigą ir, jei reikia, koreguoti gydymo planą.
Kaip pasiruošti gastroskopijai?
Pasiruošimas gastroskopijai yra svarbus žingsnis, siekiant užtikrinti šio tyrimo tikslumą ir saugumą. Prieš procedūrą gydytojas gali rekomenduoti nevartoti tam tikrų maisto produktų ar vaistų. Dažniausiai prieš gastroskopiją reikia nevalgyti 6–8 valandas, kad skrandis būtų visiškai tuščias. Tai leidžia gydytojui aiškiai matyti ir įvertinti skrandžio bei dvylikapirštės žarnos būklę.
Po tyrimo tiriamiesiems dažniausiai rekomenduojama pailsėti ir laikytis specialisto nurodymų, ypač jei buvo atliekama biopsija. Gastroskopija yra palyginti saugus tyrimas, tačiau, kaip ir bet kokia medicininė procedūra, ji gali turėti tam tikrų rizikų, kurias svarbu aptarti su gydytoju.
Gastroskopija yra nepakeičiamas diagnostikos įrankis, padedantis gydytojams tiksliai įvertinti virškinimo sistemos būklę ir nustatyti įvairias ligas ankstyvose stadijose. Todėl jei patiriate ilgalaikius virškinimo sutrikimus ar pastebite neįprastus simptomus, verta apsvarstyti galimybę atlikti šį tyrimą. Tinkamai diagnozavus problemą ir laiku pradėjus gydymą, galima išvengti rimtesnių komplikacijų ir užtikrinti geresnę gyvenimo kokybę.
Užsak.