Gimnastės pergalės – griežtos disciplinos rezultatas

Beveik dešimtmetei Smiltei meninė gimnastika yra malonumą teikiantis iššūkis, be kurio jau neįsivaizduoja savo kasdienybės. Mat treniruojasi šešis kartus per savaitę po tris valandas. Smiltės trenerė – Valentina Bagrijeva. Ji buvo pirmoji Klaipėdoje, pradėjusi treniruoti gimnastes. Kaip Lietuvos gimnastikos federacijos atstovė, ji teisėjavo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Trenerių dėka Klaipėdos gimnastės demonstruoja geriausius rezultatus šalyje, garsina miesto vardą pasaulio čempionatuose.

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokinė Smiltė ŠUNOKAITĖ gyvena meninės gimnastikos ritmu. Greitai 10 metų jubiliejų švęsianti mergaitė meninės gimnastikos užsiėmimus lanko nuo ketverių metukų ir neketina sustoti. Kaskart, kai išeina pasirodyti, visa širdimi jaučia, jog yra ten, kur labiausiai nori.

Šešis kartus per savaitę

Smiltės tėvai – gargždiškiai Vita ir Mindaugas Šunokai. Kai mergaitei buvo vos 4 metukai, tėvai ją vedė į Gargždų kultūros centro vaikų šokio studiją „Trepsiukas“, būtent čia buvo atvykę pedagogų iš Klaipėdos miesto „Viesulo“ sporto centro. „Jie teigiamai įvertino Smiltės įgimtas savybes, ypač lankstumą, ir pasiūlė mokytis būtent meninės gimnastikos „Viesulo“ sporto centre. Mes sutikome“, – neblėstančio dukters pomėgio priešistorę prisiminė mama Vita.

Anot pašnekovės, iš pradžių dukrą į Klaipėdą vežiojo du kartus per savaitę, vėliau – tris. O dabar užsiėmimai vyksta šešis kartus per savaitę po tris valandas! Dažniausiai Smiltė dabar jau pati nuvažiuoja mikroautobusu į uostamiestį, o grįžta kartu su tėčiu po darbų. „Draugai net juokiasi, kad esame lyg sektos nariai, nes ne tik Smiltė, bet visa šeima gyvena meninės gimnastikos ritmu, juk ir savaitgaliais vyksta daug varžybų“, – šypsodamasi kalbėjo V. Šunokienė.

Triumfavo ant nugalėtojų pakylos

Smiltė dalyvauja tiek individualiose varžybose, tiek bendruose meninės gimnastikos klubo „Barbė“ pasirodymuose. „Barbės“ penketukas jau pasiekė visus įmanomus titulus Lietuvoje, taip pat dalyvavo varžybose Jelgavoje, Kaliningrade, kur taip pat triumfavo ant nugalėtojų pakylos – Jelgavoje užėmė trečiąją vietą, Kaliningrade – pirmąją. „Individualūs pasirodymai Smiltei taip pat sekasi gerai. Tarptautiniame „Barbės“ klubo turnyre, kuriame dalyvauja ir Latvijos, Baltarusijos, Maskvos meninės gimnastikos puoselėtojai, Smiltė užėmė trečiąją vietą. „2009-aisiais metais gimė labai daug vaikų, todėl šioje amžiaus grupėje konkurencija didžiulė. „Viesulo“ sporto centre vyksta ir respublikinės varžybos tiek rudenį, tiek pavasarį… Žiemos respublikinėse varžybose mūsų dukra užėmė ketvirtąją vietą“, – džiaugiasi Vita.

Pati Smiltė, paklausta, ar nebuvo akimirkos, jog norėtų viską mesti, patikino, kad ne. „Man labai patinka. Treniruodamasi lavinu savo ištvermę, tikrinu savo galimybių ribas. Savo ateitį sieju būtent su šia sporto šaka“, – užtikrintai atsakė jaunoji gimnastė. Jos net visos gimtadienių, šv. Kalėdų dovanos susijusios su gimnastika, jei prašo, tai kuokelių, lazdelių, kamuoliukų, kostiumėlio ir pan.

Mama Vita atvirai sako, kad meninės gimnastikos pomėgis nėra pigus. Mėnesinis abonementas „Viesulo“ sporto centre kainuoja 30 Eur, tačiau kiekvienų varžybų startinis mokestis taip pat siekia 20–40 Eur. Kur dar kelionės išlaidos, viešbučiai. O kostiumėliai?! Jų kaina nuo kelių šimtų iki tūkstančių.

Skilęs kaulas nesutrukdė laimėti

Vasarą meninės gimnastikos puoselėtojai taip pat netinginiauja. Vyksta įvairiausios stovyklos, į kurias treniruoti vaikų atvyksta šios srities profesionalai iš Baltarusijos, Rusijos, kur ši sporto šaka labai išvystyta. „Juk vasara, o pluša nuo ryto iki vakaro, ir vis tiek nori“, – apie nenumaldomą dukters norą sportuoti pasakojo V. Šunokienė.

Anot jos, vienas iš didžiausių privalumų, kad meninę gimnastiką lankančios mergaitės beveik neserga: „Ten niekas neserga, matyt, ištreniruota kvėpavimo sistema, reguliarus fizinis krūvis, subalansuota mityba užtikrina puikią savijautą.“

Smiltė pasakojo, jog dalyvaudama Jelgavoje vykusiame konkurse norėjo draugei parodyti triuką, jį atliko neatsargiai ir atsitrenkė koja į lovą. Po to dar sugebėjo pasirodyti, pelnyti trečiąją vietą, tačiau nusiėmus apavą teko konstatuoti – kojos kaulas buvo skilęs. Vėliau meninės gimnastikos užsiėmimuose treniravosi su gipsu, kol visiškai pasveiko.

Ar lieka laiko pamokoms? „Žinoma, treneriai primygtinai reikalauja viską spėti. Jie net prašo atnešti parodyti rezultatus. Jei negebi gerai mokytis, tau ne vieta ir meninės gimnastikos salėje. Reikalavimų kartelė labai aukšta. Kol kas Smiltei pavyksta susidoroti su šiomis užduotimis, jai puikiai sekasi ir meninės gimnastikos užsiėmimai, ir mokslas“, – talentingos dukros pasiekimais džiaugiasi tėvai, kurie patys nieko bendra neturi nei su menu, nei su sportu, dirba logistikos srityje. Tėtis Mindaugas yra ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys. O Smiltės 12 metų brolis Vilius taip pat neabejingas sportui, jis tradiciškai kaip dauguma gargždiškių – futbolininkas.

Agnė ADOMAITĖ

Asm. albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content