Gimtadienio išvakarėse priekuliškei – diplomas

G. Ubartaitės pasiekimais džiaugiasi ją mokanti S. Petukauskienė ir mama J. Ubartienė.Neseniai Palangoje vykusiame trečiajame Žemaitijos krašto meno ir muzikos mokyklų jaunųjų pianistų festivalyje-konkurse „Pajūrio klavyrai“ Priekulės muzikos mokyklos septintokė Grėtė Ubartaitė pelnė pirmąją vietą ir specialų prizą už originalią šiuolaikinės muzikos kūrinio interpretaciją. Šia priekuliške, apdovanota muzikiniais gebėjimais, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureate, didžiuojasi ją mokanti mokytoja Silvija Petukauskienė.

Šiame jaunųjų pianistų konkurse trijose kategorijose varžėsi 62 atlikėjai. Jie privalėjo atlikti 2 fortepijonines pjeses, iš kurių viena – lietuvių kompozitoriaus. Savo kategorijoje G. Ubartaitė užėmė pirmąją vietą, o už vengrų kompozitoriaus Kadoša Pal kūrinio originalią interpretaciją ji pelnė specialų prizą. Tokią dovaną priekuliškė sau padovanojo tryliktojo gimtadienio išvakarėse. Pasak jos mokytojos S. Petukauskienės, tai sudėtingas kūrinys, kurį gali atlikti tik pakankamai subrendęs paauglys.

Grėtė muzikos mokosi nuo trejų metukų. Muzikai prijaučianti jos mama Jolanta pasakojo, kad dukrelę veždavę į „Yamahos“ muzikos mokyklėlę Klaipėdoje, kur buvo pastebėti jos muzikiniai gebėjimai. Nuo 5-erių metų mergaitę moko S. Petukauskienė. „Tai ypatingas vaikas. Pirmaklasei Grėtei B. Dvariono konkurse šio kompozitoriaus anūkas spaudė ranką už tobulą B. Dvariono preliudo a-moll atlikimą. Antraklasė tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse „Baltijos gintarėliai“ tapo laureate“, – pasakojo mokytoja.

„Dėkoju Palangos S. Vainiūno meno mokyklos direktorei Virginijai Marozaitei ir organizacinio komiteto pirmininkei Rasai Daukšienei už šiltą festivalio dalyvių priėmimą, gerą jo organizavimą“, – kalbėjo S. Petukauskienė.

Taigi jau nuo pirmos klasės Grėtė džiugina savo pasiekimais respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose.

S. Petukauskienė akcentavo, kad muzikiniais gebėjimais išsiskirianti priekuliškė per 7 metus Muzikos mokykloje diplomus pelnė juodu darbu. „Užsispyrusi, stipraus charakterio, turinti savo nuomonę, – kalbėjo pedagogė. – Jos gera savybė susikaupti konkursuose padeda visiškai atsiskleisti. Grėtė atlieka kūrinius, skirtus dvejais trejais metais vyresniems moksleiviams. Jos gilus vidinis pasaulis.“ Mokytoja pridūrė, kad jaunosios pianistės sėkmei įtakos turi ir didžiulis tėvų palaikymas.

G. Ubartaitė pasakojo laukianti konkursų, jų nebijanti. „Nors kartais išėjus į sceną truputį baisoka: atrodo, nežinosiu, ką groti“, – išsprūdo jaunajai pianistei.

Grėtė jau ruošiasi ateinantį pavasarį vyksiančiam respublikiniam B. Dvariono jaunųjų pianistų konkursui.

G. Ubartaitė, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos septintokė, ir čia mokosi puikiai. Bet ji tvirtino, kad laisvalaikio nepristinganti: lanko šokių būrelį, skaito įvairią literatūrą, ypač domisi kompozitorių, atlikėjų gyvenimu. Grėtei, kaip ir jos bendraamžiams, patinka šiuolaikinė muzika, bet ji neabejinga ir klasikai.

Šie mokslo metai Muzikos mokykloje – paskutinieji: Grėtė baigs fortepijono klasę. Tačiau ji dar nežino, ką darys ateityje. Mama sakė, jog tai nuspręs ji pati, kaip ir pasirinko mokslą Muzikos mokykloje. Tačiau nesvarbu, bus profesionali muzikantė ar ne, muzika ją lydės visą gyvenimą. Juk paklausus, ar galėtų gyventi be muzikos, Grėtė atsakė: „Nežinau, nes nebandžiau.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content