Medelių sodinimo iniciatoriams visgi sopa širdį

Iš pirmo žvilgsnio galima pamanyti, kad Gargždai valosi nuo medžių. Pradedant masiniu jų kirtimu rekonstruojant Klaipėdos gatvę bei Kultūros centro aikštę ir baigiant neseniai pašalintais medžiais prie Savivaldybės. O kai dėl aplinkiniams keliamos grėsmės buvo nukirstas net šimtametis Gargždų parko ąžuolas, tai kaip sopėjo gargždiškių širdys! Miestiečiai tokius kirtimus vertina dviprasmiškai. Vieni įžvelgia atsiveriančių vaizdų grožį, o kitiems gaila medžių, su kuriais kartu augo ir brendo ne viena miesto karta. Tačiau yra ir iniciatyvių gargždiškių, kurie vietoj rypavimo imasi konkrečių darbų – ima ir pasodina naujų medžių.

Pagausinti Gargždų žaliuosius plotus net savo lėšomis ir darbu suskubo Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Viktoras Kura kartu su Evaldu Mažučiu iš Maciuičių. Naujausias jų apželdinimo vaisius – Dariaus ir Girėno bei Vyturių gatvės kampas.

„Bangos“ pakalbintas V. Kura teigė, kad jam natūraliai gaila medžių, kadangi tai yra vienas iš mūsų miesto istorijos identitetų.

„Keliaudamas po Lietuvą stebiu, kaip tvarkosi kiti miestai. Štai Druskininkai ir Šilutė liepų nepjauna, miestai labai žali. O Gargžduose jau kuris laikas matomas medžių kirtimo bumas, tad nusprendėme savo lėšomis ir aukodami savo laiką apsodinti keletą gatvių Gargžduose, kad jos nebūtų nykios. Paprašėme Gargždų seniūnijos, kad mums duotų 2–3 gatves, ir pradėjome darbus. Mums svarbiausia žinoti, kur eina komunikacijos, kad remonto atveju medžių vėl nereikėtų rauti lauk. Paskutinis mūsų darbas – apsodinome klevukais Dariaus ir Girėno bei Vyturių gatvės kampą“, – pasakojo A. Kura.

Gargždų seniūnas Saulius Bakšinskis džiaugėsi tokiomis iniciatyvomis. Pasak jo, minėtų gatvių kampas pagal bendrą apželdinimo planą apsodintas bendromis pajėgomis su gyventojais.

„Iš seniūnijos lėšų niekas nekainavo. Kartais tarpusavyje juokaujame, kad Viktorą ir Evaldą reikia pristabdyti, kadangi tik ir klausia, kur laisvi plotai, kur būtų galima sodinti medelius. Anksčiau šie vyrai savo jėgomis apsodino aplink Laugalių kapines esančią teritoriją bei Pergalės parką“, – medžių sodinimo iniciatoriams gerų žodžių negailėjo miesto šeimininkas.

Savivaldybės tarybos narys V. Kura apgailestauja, kad geranoriškas iniciatyvas neatsakingi žmonės tiesiog žlugdo atžagariomis rankomis atlikdami savo pareigas. „Labai gaila matyti, kad įdėjus tiek triūso ir atvažiavus apžiūrėti, kaip prigijo medžiai, pamatai, kad jų kamienai pažeisti žoliapjovių ir jie jau baigia nudžiūti. Ši bėda kartojasi kasmet, kadangi pasamdomi vis nauji žolės pjovėjai. Deja, jie nėra šios srities profesionalai, o sezoniniai darbininkai iš Darbo biržos. Argi sunku šiek tiek palikti žolės aplink medį?“ – skaudama širdimi kalbėjo V. Kura.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių