Gyvūninių maisto produktų eksportas ir toliau stabiliai auga

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Lietuvos gamintojai į ne ES šalis eksportavo daugiau kaip 129 tūkst. t gyvūninio maisto produkcijos ir tai viršijo praėjusių metų eksportą daugiau nei 20 tūkst. tonų. Todėl, vertinant pirmojo šių metų eksporto duomenis stebimas 15% bendrasis augimas. Didžiausią šiemet procentinį eksporto augimą, lyginant su 2020 metais, rodo 36 % išaugęs kulinarinių gaminių eksportas bei 26 % padidėjęs žuvies ir jos gaminių eksportas. Tuo tarpu, mūsų šalies pieno gamintojai per pirmuosius šešis šių metų mėnesius pasiekė 6 % eksporto augimą, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Pieno produktų grupėje, pirmąjį šių metų pusmetį didžiausius išvežtus kiekius sudarė pieno miltai, eksportuota daugiau nei 16 tūkst. t., antroje pagal eksporto apimtis vietoje – sūriai ir sūrio gaminiai, jų išvežta virš 13 tūkst. t., tretieji sąraše  –  pieno konservų produktai, kurių eksportuota virš 9 tūkst. t. Pagrindinės pieno eksportuotojų rinkos išlieka Libija, Kinija, JAV taip pat Malaizija.

Mėsos eksportas, lyginant šių ir praėjusių metų pirmuosius pusmečius sumažėjo 4 %,  didžiausius eksportuotus kiekius sudarė jautiena, jos išvežta virš 1900 t. Pagrindinėmis mėsos eksporto rinkomis išlieka Tadžikija, Kirgizija, JAV, Japonija bei Norvegija. Žuvis daugiausia buvo eksportuojama į Ukraina bei Moldovą, o kulinariniai gaminiai – Rusiją, Ukrainą ir Japoniją.

Lietuvos gamintojai sėkmingai ir stabiliai laikosi savo prioritetinėse rinkose, o su eksporto rinkų plėtra nuosekliai dirba VMVT. Šiuo metu tęsiamos derybos su 25 pasaulio šalių kompetentingomis institucijomis dėl naujų eksporto sertifikatų suderinimo lietuviškai produkcijai.

„VMVT nuolat kelia sau tikslą skatinti vidaus verslą bei plėsti Lietuvos gamintojų eksporto kryptis. Dalyvaudami Lietuvos eksporto skatinimo patarėjų Taryboje, nuolat su kitų valstybės institucijų bei asociacijų atstovais išklausome didžiausių eksporto įmonių poreikius. Jau šių metų pradžioje, atsižvelgdami į tai, suderinome sertifikatus paukštienos eksportui į Polineziją, Naująją Kaledoniją, atnaujinome – į Honkongą, taip pat suderinome pieno produktų eksporto leidimus į Juodkalniją, žuvininkystės produktų – į Albaniją. Intensyviai rengiamės ir eksporto pasikeitimams į Didžiąją Britaniją“, – teigė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Lietuvos gamintojų eksportuojamų produktų sąraše ryškėja ir vienas iš ypatingai vertinamų užsienyje mūsų šalies produktų – medus. Pagrindinė medaus eksporto kryptis vis dar išlieka JAV (eksportuota virš 0,768 t.). Tačiau šalyje pastebimas populiarėjantis medaus verslas, didėja susidomėjimas bičių produktais o tai, tikimasi po truputį augins ir medaus eksporto apimtis. 

VMVT informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių