Ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto ES finansinės paramos lėšų pasisavinimo įtarimai pareikšti dviejų Klaipėdos miesto savivaldybės įmonių vadovui

Europos prokuratūros deleguotojo prokuroro vadovaujamame ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo veikiant organizuotoje grupėje įtarimai šių nusikalstamų veikų organizavimu pareikšti dviejų Klaipėdos miesto savivaldybės įmonių vadovui Vaidui Ramanauskui bei jo sutuoktinei, vienos mažosios bendrijos vadovei.

Įtariama, kad iš viso šeši asmenys veikė kaip organizuota grupė ir siekė apgaule, panaudojant suklastotus dokumentus bei melagingus duomenis, įgyti 200 000 Eur ES finansinės paramos lėšų mažosios bendrijos numatytiems statybos bei rekonstrukcijos darbams finansuoti. Kaip jau buvo skelbta, šiomis dienomis STT pareigūnai Klaipėdoje bei kitur atliko virš dvidešimt kratų bei kitus būtinus procesinius veiksmus.

Įvertinus šiuo metu turimus ikiteisminio tyrimo duomenis, V. Ramanauskas ir jo sutuoktinė, kaip nusikaltimų organizatoriai bei vykdytojai, įtariami pagal LR Baudžiamojo kodekso 300 str. „Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“ 1 d., 228 str. „Piktnaudžiavimas“ 2 d. ir 182 str. „Sukčiavimas“ 2 d. Jiems skirtos kardomosios priemonės: rašytiniai pasižadėjimai neišvykti bei piniginiai užstatai.

Įtariama, kad organizuojant statybų rangos darbų pirkimo konkursą, sąžiningas ir skaidrus procesas buvo tik imituojamas. Turimais duomenimis, konkurso sąlygos buvo suderintos su iš anksto pasirinktu rangovu – kita mažąja bendrija, su kuria vėliau buvo sudaryta didesnės nei 480 000 Eur vertės statybos darbų sutartis.

Organizuotos grupės nariai taip pat įtariami tuo, kad įgyvendindami ES lėšomis remiamą projektą, klastojo statybų dokumentaciją ir šių klastotų dokumentų pagrindu įgijo daugiau nei 30 000 Eur ES finansinės paramos lėšų bei pasikėsino įgyti dar virš 60 000 Eur.

Nusikaltimas buvo užkardytas agentūrai, administruojančiai ES paramos lėšas, pradėjus patikrinimo procedūras.

Jokie kiti Klaipėdos miesto savivaldybės ar savivaldybės įmonių darbuotojai šioje tyrimo stadijoje nėra įtariami.

Asmenys, galintys turėti šiam tyrimui reikšmingos informacijos, kviečiami susisiekti su STT Klaipėdos valdyba. Asmuo, įtariamas dalyvavęs organizuotai grupei darant nusikalstamas veikas, gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu jis prisipažino dalyvavęs darant tokią nusikalstamą veiką ir aktyviai padėjo atskleisti organizuotos grupės padarytas nusikalstamas veikas.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys laikomi nekaltais, kol jų kaltumas nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių