Ikiteisminiame tyrime dėl riaušių prie Seimo reiškiami galutiniai įtarimai

Asociatyvi nuotr.

Ikiteisminiame tyrime dėl 2021 m. rugpjūčio mėn. prie Lietuvos Respublikos Seimo vykusių riaušių baigiami reikšti galutiniai įtarimai. Šiuo metu byloje įtarimai yra pareikšti 88 asmenims – daugiausia dėl provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims (pagal Baudžiamojo kodekso 283 str. 2 d.).

Tyrimo metu, išnagrinėję ir įvertinę gautus išsamesnius duomenis, ikiteisminiam tyrimui vadovaujantys Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai priėmė sprendimus dalies įtariamųjų atžvilgiu nutraukti tyrimą nesurinkus pakankamai duomenų galutiniams įtarimams pagrįsti arba nustačius, kad nebuvo padaryta nusikalstama veika. Surinkti duomenys apie atskirų asmenų veiksmus perduoti vertinti policijai dėl galimybės taikyti jiems administracinę atsakomybę.

Ikiteisminis tyrimas dėl riaušių, neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis bei neteisėto disponavimo nešaunamaisiais ginklais, t. y. nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 283 straipsnio 2 dalyje, 167 straipsnio 1 dalyje, 300 straipsnio 1 dalyje, 259 straipsnio 1 ir 2 dalyse, 253 straipsnio 1 dalyje bei 258 straipsnio 2 dalyje yra tęsiamas. Tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Pareiškus galutinius įtarimus proceso dalyviai informuojami apie ikiteisminio tyrimo pabaigą bei teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių