Internautus papiktino įžūli vargšė, prakeikianti net giminę

Gargžduose kelius mina gyventojus bauginanti moteris, panaši į romę. Ji drąsiai prašosi į svečius ir tikisi būti sušelpta. „Po kiemus vaikšto, šunis nervina, būkite atsargūs, senoliams parodykite, kad neįsileistų“, – ši žinutė feisbuke per vakarą sulaukė beveik 300 žmonių pasidalijimų.

Įtaria vagysčių užuomazgas

Gargždiškiams po miestą slampinėjanti įtartina moteris, pasirodo, jau puikiai pažįstama. Anksčiau ji dažnai apsilankydavo ne tik Gargžduose, bet ir Doviluose, tačiau jau kurį laiką buvo dingusi iš gyventojų akiračio. Ramu buvo iki šio savaitgalio, kai romė pastebėta Užuovėjos ir Liepų gatvėse Gargžduose. „Viešnia reikalavimus greitakalbe žeria ir į trobą veržiasi. Įžūlumo jai nestinga, ne prašo, o reikalauja: duok ir duok, o kai mandagiai paprašai išeiti, prakeikia visą giminę ir palikuonis. Anksčiau pagailėdavome vargšės, nuskindavome kelis pomidorus ar agurkus, bet kai pamatėme, kaip patvorin viską išmeta, to daryti nebeketiname“, – nemalonia patirtimi dalijosi internautai.

Komentatoriai svarstė, ar ir vėl prasidėjusios klajonės nėra galimų vagysčių užuomazgos. „Matyt, renka informaciją, kas kaip gyvena, o paskui ateis apiplėšti su savo sėbrais“, – rašė žmonės feisbuke.

Tiesa, internautai abejojo dėl nerimą keliančio asmens lyties. Pasak gyventojų, tai gali būti ir vyras, persirengęs moterimi. „Anksčiau tik plaukai buvo juodi ar tamsiai rudi. Duris geriau laikyti užrakintas. Ypač pasirūpinti senoliais, kad šie jai durų neatidarytų“, – perspėjo vienas kitą gargždiškiai.

„Bangai“ susisiekus su Klaipėdos rajono policijos komisaria­to viršininke Rasa Stasiulaitiene, pareigūnė tikino, kad iki šiol nėra užfiksuota nė vieno pranešimo apie internetinėje erdvėje paviešintą moterį. „Pirmą kartą girdžiu. Nei apie įtarimus keliančią po miestą klaidžiojančią romę, juolab apie jos įvykdytą vagystę ar grasinimą gyventojams nesame gavę nė vieno skambučio. Ankstesnių metų patirties komentuoti negaliu, nes tuo metu dar nedirbau šiame regione. Jei būtume informuoti, pareigūnai būtų tikrai reagavę ir kruopščiai patikrinę situaciją“, – dėstė pareigūnė.

Policija domisi informacija

Užvirusi diskusija socialiniame tinkle sulaukė ne tik įvairiausių spėlionių, bet ir prevencinių priemonių paieškų. Komentatoriai ragino suklusti policiją ir sekti naujienas feisbuke: „Alio, Gargždų policija, kada feisbuką pasidarysite?“

R. Stasiulaitienė nuramino, kad internete sklandanti informacija policijos pareigūnams neprasprūsta pro akis, o jei jos nepastebi patys, yra informuojami. „Šiuo metu Klaipėdos rajono policijos komisariatas neturi paskyros feisbuke, tačiau tai nereiškia, kad mums nežinoma internetinėje erdvėje pasirodanti medžiaga. Daugelis pareigūnų turi asmenines anketas, kurių dėka reguliariai patikrina galimai aktualią informaciją ir seka, kuo dalijasi gyventojai. O jei nespėjame pastebėti patys, džiaugiamės pilietiškais žurnalistais, kurie paskambina ir operatyviai informuoja. Toks ir turėtų būti bendradarbiavimas“, – „Bangai“ sakė pareigūnė.

Anot Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkės, šiuo metu galimybės sukurti ir administruoti paskyros tiesiog nėra galimybių, tačiau ateityje šis žingsnis neatmetamas. „Kai dirbs dvi bendruomenės pareigūnės, svarstysime apie įsitraukimą į socialinius tinklus. Laikas parodys, komentuoti plačiau dar ankstoka“, – pridūrė R. Stasiulaitienė.

Imtis saugumo priemonių

Per pirmąjį metų ketvirtį Klaipėdos rajone nebuvo užfiksuotas nei vienas atvejis, kuomet būtų bandoma išvilioti pinigus ar apiplėšti, mandagiai įsiprašius pro duris dieną. Tačiau pareigūnai primena, kad turime būti budrūs ir nuolat savo saugumu rūpintis patys. „Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus. O jei jau ryžotės praverti duris – laikykitės saugaus atstumo ir būkite padėties šeimininkai. Juk vagišiai puikiai perpranta žmogaus psichologiją ir sugeba gražiai ir įtikinamai kalbėti. Klauskite apie atvykimo tikslą. Nepasitikėkite vien asmens prisistatymu: jei svečias teigia, kad nori patikrinti vandens skaitiklius ar kitus techninius dalykus, prašykite parodyti darbuotojo pažymėjimą, o jį parodžius vis tiek nepalikite svetimo žmogaus vieno namuose“, – patarimus dalijo R. Stasiulaitienė.

Pareigūnai taip pat pataria, kad gyventojams derėtų tinkamai sutvirtinti buto duris, įsidėti patikimas spynas, įsitaisyti akutes, durų sklendes. Nuo nepažįstamųjų vizitų gali apsaugoti ir telefoniniai užraktai laiptinėms. „Užrakinkite duris visais užraktais netgi keletui minučių, kai išnešate šiukšles ar išeinate į parduotuvę. Nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu, kitose „slaptose“ vietose. Nesvarbu, kuriame aukšte gyventumėte, išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris. Susitarkite su patikimais kaimynais, kad, kai jūsų nėra, pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės“, – pridūrė Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė.

Jeigu jus apvogė ar apgavo, nedelsdami kreipkitės į policiją. Skubiai pranešus ir tiksliai apibūdinus įtariamus asmenis ir jų automobilius, bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir apsaugoti nuo nelaimių kitus žmones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content