Įteiktos Metų medicinos darbuotojo premijos

Klaipėdos rajono medikų bendruomenę ir Klaipėdos rajono savivaldybės premijomis įvertintas laureates pasveikino Seimo narė Rasa Petrauskienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė dr. Loreta Piaulokaitė-Motuzienė, Tarybos narys Justas Ruškys.

Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse Klaipėdos rajone pasveikintos ir pagerbtos dvi Metų medicinos darbuotojo premijos laureatės – Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Silva Misė ir Gargždų miesto ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja, dietistė Ernesta Surblienė.
Medicinos darbuotojoms įteiktos premijos po 1 500 eurų, kurias skiria Savivaldybė.
„Visi suprantame, koks sunkus yra mediko, slaugytojo ar kito medicinos darbuotojo darbas. Jie mums visiems padeda rūpintis brangiausiu turtu – sveikata. Negailėdami savo laiko, pastangų ieško išeičių iš įvairiausių situacijų. Todėl džiaugiamės galėdami pasveikinti pacientų ir kolektyvo puikiai vertinamas ir mylimas medikes ir tariame nuoširdų ačiū visai medikų bendruomenei“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.
Geriausias įvertinimas – paciento šypsena
Silva Misė šeimos gydytoja Gargžduose dirba jau bemaž septynerius metus, o per juos, kaip pati sako, jau spėjo suprasti, kad yra būtent tame gyvenimo kelyje, kuriame ir nori būti.
Kalbėdama apie savo darbo dieną, medikė neslepia, kad būtent šeimos gydytojas dažnai turi būti visų medicinos sričių specialistas, kad gebėtų atsakyti į kylančius klausimus įvairiems pacientams – nuo mažiausių iki pačių vyriausių. Čia seka ir nemažas darbo krūvis, kasdien nauji iššūkiai ir pacientai su ypač skirtingais ligų atvejais.
Nors iššūkių šiame darbe daug, tačiau yra ir šviesioji pusė. Šeimos gydytoja su šypsena pasakoja apie mažuosius pacientus, kurie, iš pradžių gydytojo kabinete būdami tokie nedrąsūs, vėliau džiugina šypsenomis ir jaukiais piešiniais. O juk geriausias įvertinimas gydytojui – paciento šypsena. Iš Plungės kilusi medikė vos tik atvykusi dirbti į Gargždus iš karto suprato, jog čia nori ir likti. Dabar laisvą laiką gydytoja skiria širdžiai mieloms pramogoms – keliauja, leidžia laiką gamtoje, užsiima fizine veikla.
„Ir pacientams dažnai patariu – sportuokit, eikit pasivaikščiot, nesėdėkit, nes taip galima išvengti daugelio ligų ar bent jau pagerinti savo sveikatos būk­lę“, – šypsosi S. Misė.
Išgelbėtas gyvybes lydi pilnatvės jausmas
Gargždų ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja, dietistė Ernesta Surblienė ligoninėje dirba jau 34-us metus. Ir nors šiandien savęs neįsivaizduoja kitur, vaikystėje sako svajojusi tapti kirpėja. Tačiau tėvai lyg kirviu nukirto ir patarė stoti mokytis medicinos.
Tėvų sprendimas pasiteisino: Ernesta yra dirbusi ir priėmimo skyriuje, ir Greitojoje medicinos pagalboje, ir reanimacijoje. Būtent pastarasis darbas, pasak medikės, yra pilnas iššūkių, tačiau pats prasmingiausias ir mieliausias širdžiai. Intensyvios terapijos palatoje Gargždų ligoninėje slaugytoja budi du savaitgalius per mėnesį.
„Kai jau vyksta intensyvi terapija, gaivinimas, ir kai tau po rankomis, darant išorinį širdies masažą, pradeda plakti žmogaus širdis, tai yra tikrai geras jausmas, kai tu gali padėti ir išgelbėti gyvybę“, – sako E. Surblienė.
Pasak moters, slaugant pacientus, kurie dažnai jau nebegali savimi pasirūpinti patys, svarbiausias komandinis darbas, kurį privalo lydėti pagarba tiek pacientui, tiek kolegoms. O intensyvios terapijos palata yra būtent ta vieta, kurioje reikia daug empatijos, rūpestingumo ir tolerancijos. Dažnai morališkai tenka palaikyti ne tik pacientą, bet ir jo artimuosius.
Nuo šių metų pradžios E. Surblienė ligoninėje dirba ir kaip dietistė. Rūpinasi pacientų valgiaraščiais, prižiūri, kad maisto ruošimas ir jam skirtos patalpos atitiktų higienos normų reikalavimus, ir pamena, kaip maloniai liko nustebinti mažieji pacientai, kada į valgiaraštį buvo įtraukti ne tik gražiai atrodantys, bet ir itin skanūs varškėčiai.
Magistro studijas tik šiemet baigusi ir profesinės etikos ir etikos audito magistrės diplomą įgijusi moteris nežada sustoti ir sieks tobulėti toliau. Svajoja baigti ir gyvensenos medicinos mokslus, o mokymąsi ir tobulėjimą vyresniame amžiuje vadina įveikiama avantiūra ir asmeniniu iššūkiu.
Premijos įteiktos ir pernai
Pernai Metų medicinos darbuotojo premijomis pagerbtos Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Vaida Gedgaudienė ir tuometė Visuomenės sveikatos centro direktorė, o dabar – Gargždų miesto ligoninės vadovė Neringa Tarvydienė.
Primename, kad premija tam pačiam medicinos darbuotojui gali būti skiriama ne anksčiau kaip po 5 metų nuo premijos gavimo.
Klaipėdos rajono savivaldybės inf.
Andriaus KUNDROTO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių