Jaunieji šachmatininkai – Lietuvos klasikinių šachmatų pirmenybėse

Lietuvos klasikinių šachmatų BM10–BM18 grupių pirmenybės birželio 2–6 dienomis vyko Vilniuje, „Karolinos turo“ konferencijų centre. Tarp 214 jaunųjų šachmatininkų jose dalyvavo ir 16 Klaipėdos rajono savivaldybės BĮ Sporto centro ugdytinių.

Visa BĮ Sporto centro dalyvių delegacija.

Klasikiniai šachmatai – patys sunkiausi žaidimo prasme. Nes laiko kontrolė ilga, partijos kartais užtrunka po 4–5 valandas, skaičiuojant variantus iš žaidėjų išsunkiama labai daug energijos. Tai daug jėgų atimantis procesas, todėl pasiekimai čia ypatingai vertinami.

O dabar pats džiugiausias momentas. Pirmą kartą per 15 kantraus darbo metų su jaunaisiais šachmatininkais į Gargždus buvo parvežtas klasikinių šachmatų Lietuvos pirmenybių medalis. M10 grupėje kovojusi Auksė Zonytė septyniose partijose surinko 4,5 taško ir iškovojo Lietuvos pirmenybių trečiąją vietą. Dar vasario mėnesį vykusiose nuotolinėse greitųjų šachmatų pirmenybėse Auksė Lietuvoje tarp M10 buvo antra, o tai šachmatų bendruomenėje buvo šiek tiek netikėta. Tad štai tą pasiekimą mes užtvirtinome gyvai, jau ne nuotoliniu būdu, tuo išsklaidydami visas specialistų abejones. Auksės kelias ant pjedestalo nebuvo rožėmis klotas. Jau pirmame ture burtai suvedė kovoti su viena pajėgiausių grupės šachmatininkių. Atrodė, kad pergalė jau čia pat, ir… sunkiai paaiškinamas pralaimėjimas. Po to pergalių serija, lygiosios su akivaizdžia pirmenybių lydere – ir Auksė jau tarp pretendentų į medalius. Paskutiniame ture net skaičiavome variantus, ar įmanoma būtų pakilti iki pirmosios vietos. Bet apmaudi klaidelė, ir… galutinė trečioji vieta.

Treneris su pirmenybių prizininke A. Zonyte.Kitose amžiaus grupėse mūsiškiai kovojo taip pat įnirtingai. Tenai pagrindinis tikslas buvo patekti į geriausiųjų dešimtukus, nes konkurencija buvo didžiulė. B14 grupėje tarp 34 dalyvių buvo visa mūsų vos prieš mėnesį sidabro medalius komandinėse pirmenybėse iškovojusi komanda. Lyderių gretose nuolat šmėžavo tai vienas, tai antras mūsiškis, daugiausia Dovydas Spevak su Domu Andrijausku. Geriausiai finišas susiklostė Domui, kuris su 5 taškais iš 8 galimų galutinėje rikiuotėje buvo šeštas. Dovydui nepasisekė ir jis liko tryliktas (4,5 taško). Septynioliktoje vietoje – Paulius Rusteika (4 taškai), dvidešimtoje – Danielius Antužis (4 taškai), 29-oje – Kernius Balčiūnas (3 taškai), 31-oje – Arvydas Žiūra (2,5 taško).

B10 grupėje tarp 42 dalyvių kovojo mūsiškiai Šarūnas Juknius ir Dominykas Kušlikis. Abiejų žaidimas buvo geras ir labai panašus. Pirmoje varžybų dalyje jiedu laikėsi turnyrinės lentelės viduryje, o finišavo abu puikiai, surinkdami po 5 taškus iš 8 galimų bei pasidalindami atitinkamai 13 ir 14 vietas. Tie pasiekimai būtų gal net ir aukštesni, jei ne burtai, kurie varžybų finiše suvedė mūsiškius kovoti tarpusavyje.

B12 grupėje kovojęs Matas Valaika su 4,5 taško iš 8 galimų tarp 37 dalyvių buvo 16-oje vietoje. Tai irgi puikus pasiekimas, nes Matas šioje grupėje buvo vienas jauniausių dalyvių. Tarp M12 grupės mergaičių buvusi Vytautė Paliulytė surinko 3,5 taško iš 8 galimų ir iškovojo galutinę 17-ąją vietą. Jos sesutė Jogailė tarp M14 merginų buvo 12-oje vietoje (2 taškai iš 7 galimų).

Sunkiausiai kovoti buvo vyriausiems mūsiškiams, nes į pirmenybes susirinko beveik visi aukščiausius reitingus grupėse turintys Lietuvos jaunieji šachmatininkai. Vis dėlto mūsiškiai rinko taškus, atkakliai kovėsi visose partijose. Galutinėje įskaitoje tarp M16 Jorė Balčiūnaitė buvo šešta, tarp B16 Žygimantas Staponas – penkioliktas, Dominykas Lavrentjevas – aštuonioliktas, tarp B18 Domantas Antužis – keturioliktoje vietoje.

Mūsų rajono dalyvių delegacija buvo gausi, nes dalį mažųjų ugdytinių į varžybas lydėjo tėveliai. Tai buvo didelė paspirtis treneriui, kuriam LŠF buvo delegavusi funkciją būti vienu iš varžybų teisėju. Už pagalbą tėveliams ypatingai dėkojame, neišskirdami nė vieno iš jų. Ypač malonus buvo momentas, kai visa BĮ Sporto centro dalyvių delegacija vienodai pasipuošė.

„Pats sunkiausias Lietuvos čempionatas baigėsi. Skirtingomis nuotaikomis visi išsiskirstė kas sau. Nurimus aistroms, dar ilgai bus daromos išvados, ieškoma pralaimėjimų priežasčių. Viena aišku – nugalėjo draugystė, gyvas bendravimas, o tiksliau… nugalėjo šachmatai. Nes jie vienija tą grupę žmonių, kurie šitam reikalui atiduoda visą save“, – apibendrindamas varžybų rezultatus sakė treneris Zigmas Bitinas.

Sporto centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių