Jaunimo erdvėje – treniruoklių detektyvas

Pagaliau atėjęs pavasaris vis dažniau vilioja laukan. Jaunimo ypač pamėgta erdvė – Gargždų atviro jaunimo centro vasaros lauko estrada su jaukiai įrengta laisvalaikio, sporto teritorija. Akyla „Bangos“ skaitytoja Dalia pastebėjo, kad čia buvo sulaužyti ir išvežti taisyti trys lauko treniruokliai, tačiau jų iki šiol nėra, nors praėjo daug laiko. „Kur jie dingo, gal nugulė metalo lauže“, – teiraujasi ji.

Taiso nuo balandžio mėnesio

Savo laiške „Bangos“ redakcijai Dalia rašo: „Labai džiaugėmės, kai buvo įrengta Gargždų atviro jaunimo centro lauko erdvė. Ačiū, kas ja pasirūpino. Tačiau laimė truko neilgai. 3 treniruokliai buvo sulaužyti. Tyčia ar ne, neaišku. Jie buvo išvežti taisyti dar balandžio mėnesį, tačiau iki šiol neparvežti. Kur jie? O gal niekas nežino? Juk artėja pavasaris. Šį parkelį pamėgo jaunimas, mamos, tėčiai su vaikučiais. Būdavo malonu žiūrėti. Prašau išsiaiškinti situaciją laikraščio skaitytojų vardu.“

Kadangi vis dar randasi jaunimo, netausojančio bendro turto, skaitytoja Dalia pataria įrengti kameras prie jaunimo vasaros estrados. „Sugadinai – taisyk! Ateidavo ten vyrukų ir ant patogių suoliukų taurelę pakilnoti – mes juos kažkaip išprašėme. Pliusiukai greitai padedami panaudojus europines lėšas, o paskui žvalgykis, iš kur rasti menką sumelę kamerai. Juk pastaroji išspręstų daug prob­lemų“, – įsitikinusi gargždiškė.

Gelbės gargždiškiai

Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė patikino, jog išties trys treniruokliai buvo nebetinkami. „Jų niekas nesulaužė, tačiau jie buvo nekokybiški. Dėl to nuo naudojimo suvirinimo vietose greitai skilo, krito. Kadangi tebesitęsė garantinis laikotarpis, kreipėmės į juos pastačiusiuosius. Tai buvo firma iš Šiaulių, prižadėjo sutvarkyti. Tačiau laikas bėgo, susisiekti su jais ne visuomet pavykdavo. Kiekvieną mėnesį skambindavome, rašydavome. Sakė, jog išvežė treniruoklius į Lenkiją, kad būtų ištaisytas gamybos brokas. Tačiau rezultato vis nesulaukėme. Pagaliau pagrasinau policija, kad į ją kreipsiuosi dėl pasisavinto mūsų turto. Tuomet sureagavo. Šią savaitę grąžino treniruoklius, bet nesutvarkytus“, – apgailestavo Gargždų atviro jaunimo centro direktorė I. Gaudutytė.

Anot jos, išeitį vis dėlto pavyko rasti. Nuspręsta, jog treniruok­lius sutvarkys kultūrizmo ir fitneso klubas „Viktorija“. Pastarojo šeimininkas Viktoras Kura prižiūri treniruoklius ir Gargždų miesto parke. „Gargždiškiai sutvarkys, o šiauliškiai pažadėjo apmokėti už atliktus darbus. Tikėkimės, kad bent šį kartą laikysis duoto žodžio“, – viliasi Gargždų atviro jaunimo centro direktorė. Jau kovo mėnesį treniruokliai stovės šalia jaunimo vasaros estrados įrengtoje sporto zonoje.

Tvarką sergės kameros

I. Gaudutytė akcentavo, kad šį sezoną bus pasirūpinta ir vaizdo kameromis, jas įrengs jau balandžio mėnesį. Tam Klaipėdos rajono savivaldybė jau skyrė 2 500 Eur. Tad niekdariai neliks nepastebėti. Kiekvienam teks atsakyti už savo veiksmus. Jaunimui skirta erdvė ir toliau bus puoselėjama, pernai jaunimas labai pamėgo hamakus, tad ir šiemet jie bus pakabinti, atnaujinti. Jaukumo suteiks ir kabėsiančios lemputės. Tad norintieji galės ir knygą paskaityti. Planuojama įrengti ir interaktyvų tašką, kuris padės įsikrauti telefonus, kompiuterius. „Visi žinome, kad gamtoje reikia ieškoti ne internetinio ryšio, bet ryšio su gamta. Tačiau gyvename XXI a., tad turime atliepti jaunimo poreikius“, – įsitikinusi I. Gaudutytė.

Erdvės jaukinimui, įvairioms veikloms lėšos – 10000 Eur – planuojamos iš Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Jau numatyti ir vasaros kino seansai, sporto užsiėmimai (jei bus lėšų) po atviru dangumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių