Juvelyrikos versle brangiausias ne auksas, o žmogus
Gargžduose veikianti juvelyrinių dirbinių parduotuvė „Amuletas“ šią savaitę mini 20 metų sukaktį. Jos šeimininkas Evaldas Kerpė džiaugiasi, kad verslui pavyksta atlaikyti įvairius išbandymus, o jų būta ne vienas ir priduria, kad neturi sėkmės formulės, tiesiog reikia mėgti savo darbą ir nuoširdžiai bendrauti su žmonėmis, o turint būrį ištikimų klientų jokios negandos nebaisios.
Planuoja ir elektroninę prekybą
„Amuleto“ parduotuvėje akys raibsta nuo papuošalų pasirinkimo. Čia galima įsigyti aukso ir sidabro gaminių, taip pat vienetinių lietuvių kūrėjų papuošalų. E. Kerpė, paklaustas, kodėl prieš 20 metų nusprendė nerti į juvelyrikos vandenis, atsakė, kad tiesiog taip susiklostė likimas. „Anksčiau sukausi mėsos versle, pavargau, norėjau šiek tiek lengvesnio darbo ir kilo mintis atidaryti juvelyrinių dirbinių parduotuvę. Pirmoji mūsų parduotuvė buvo atidaryta būtent Gargžduose, po to atidarėme dar vieną – Palangoje, bet su ja buvo nemažai problemų – aukštos nuomos kainos, vagystė, tai teko uždaryti“, – pasakojo verslininkas. Dvidešimtmetį mininčios juvelyrinių dirbinių parduotuvės savininkas sakė, kad planuoja dar labiau plėsti asortimentą ir atidaryti elektroninę parduotuvę.
Pirkėjai įvertina paslaugumą
Vystyti juvelyrikos verslą Gargžduose, kai už keliasdešimt kilometrų Klaipėda, tikrai nelengva, nes didmiestyje pasirinkimo daugiau, tačiau Evaldas stengiasi nuoširdžiai bendrauti su klientais. Jis negaili patarimų, atsiliepia į pirkėjų pageidavimus, papuošalams suteikia garantiją, o prireikus ir juos sutvarko. Tai įvertinę žmonės grįžta atgal. „Aš juokaudamas sakau, jei norite didelių nuolaidų, važiuokite į Klaipėdą ir pirkite papuošalus prekybos centre, o jeigu norite įsigyti papuošalą pigiau, pirkite „Amulete“. Nemažai verslininkų gudrauja suteikdami, neva, labai dideles nuolaidas, bet žmogus turi atkreipti dėmesį, kokia yra aukso kaina už gramą, todėl nemažai pirkėjų palyginę kainas grįžta ir nusiperka papuošalą pas mus. Kainos mūsų parduotuvėje tikrai prieinamos“, – aiškino E. Kerpė.
Populiariausia dovana – auskarai
Papuošalai – labai subtili ir vertinga dovana, kuri teikiama ypatingomis progomis. Dažniausiai žmonės juos dovanoja per didžiąsias metų šventes, gimtadienio proga ar per Motinos dieną. Pasiteiravus, kokius papuošalus klientai perka sau ir artimiesiems, verslininkas nė nedvejodamas atsakė, kad auskarus – populiarūs tiek auksiniai, tiek sidabriniai auskarai. Į juvelyrikos parduotuvę užsuka ir vyrai, norintys pradžiuginti savo moteris ir padovanoti auskarus, bet E. Kerpė stengiasi juos atkalbėti nuo tokios minties. Pasak jo, papuošalą išrinkti kitam žmogui labai keblu, nes kiekvienas turi individualų skonį, o neretai padovanoti auskarai netinka prie veido formos. „Visada nuoširdžiai patariu nupirkti dovanų čekį, pati moteris išsirinks, kas jai patinka. Ne kartą yra nutikę taip, kad vitrinoje auskarai labai gražiai atrodė, o kai moteris juos įsisegė, jie labai netiko prie veido formos ir šukuosenos“, – pasakojo verslininkas.
Teikia ir lombardo paslaugas
Per 20 metų E. Kerpei teko susidurti su įvairiais klientų norais, todėl pašnekovą nustebinti itin sunku, bet paskutinis užsakymas, įvykdytas prieš pusę metų, buvo įspūdingas – vyras užsakė pagaminti 180 gramų auksinę apyrankę. Tačiau pašnekovas pripažįsta, kad žmonės pradėjo taupyti ir jau rečiau perka juvelyrinius dirbinius, o ir turimus savo papuošalus atneša vis dažniau. Mat „Amuletas“ teikia ir lombardo paslaugas. „Ekonominė krizė įsibėgėja. Manau, jog daugeliui verslų bus sunkiausia ateinantį rudenį ir žiemą. Mes ne išimtis, juk papuošalai nėra pirmo būtinumo prekė, žmogui svarbiausia maisto nusipirkti“, – mintimis dalijosi E. Kerpė.
Klasika nesensta
Vestuvių sezonas jau ne už kalnų, o žiedai – neatsiejama sutuoktuvių dalis. Būsimieji jaunavedžiai paskutiniu metu nori kuo paprastesnio dizaino žiedų, moterys dar pageidauja, kad žiede būtų įterptas nedidelis deimantas. Verslininkas prisimena, kad anksčiau buvo itin populiarūs įmantrūs, sudėtingai graviruoti vestuviniai žiedai, tačiau dabar vėl grįžtama prie klasikos. Vestuvių žiedas turi būti patogus, nes jis nešiojamas kasdien. E. Kerpė pridūrė, kad labai svarbu pagalvoti ir apie ateitį, kaip keisis žiedo nešiotojo kūnas. „Nė vienas nejaunėjame, dažnai pasikeičia ir mūsų kūnas – priaugama svorio, todėl vestuvinis žiedas tampa per mažas ir jį reikia didinti. Su klasikiniu žiedu nėra jokios problemos, o su sudėtingo dizaino – sunku, kartais net neįmanoma dailiai padidinti“, – sakė „Amuleto“ savininkas. Per 20 metų keitėsi ir papuošalų mados, dabar populiarus – minimalizmas. Žmonės nori kuo mažesnių pakabukų, kuklesnių auskarų, maži deimantai žieduose taip pat niekada neišeis iš mados. Moterys jų nori ne tik vestuviniuose žieduose, bet ir įterpti nutikus reikšmingam įvykiui gyvenime, tokiam kaip vaiko gimimas.
Pasitaiko klastočių
Dažniausiai juvelyrikos parduotuvės vitrinose galime išvysti trijų atspalvių aukso gaminių: geltonojo, baltojo ir raudonojo. Grynas auksas be priemaišų – ryškiai geltonos spalvos metalas, jis yra labai minkštas, todėl yra maišomas su kitais metalais. Dėl jame įmaišomų priemaišų auksas gali būti įvairių atspalvių. Neapsigauti perkant auksinius gaminius itin sunku, todėl E. Kerpė visiems „Bangos“ skaitytojams pataria papuošalus pirkti tik iš oficialių parduotuvių, nes įstatymai įpareigoja ant kiekvieno auksinio gaminio nurodyti jo prabą, jei ant papuošalo jos nėra, gaminys bus pagamintas iš vario, tik paauksuotas. „Man ne kartą žmonės buvo atnešę klastočių. Į ranką paėmęs papuošalą aš jau galiu pasakyti, ar auksinis jis, ar ne, o paprastam žmogui, ypač perkant internetu, iš nuotraukų tikrai neįmanoma atskirti. Sidabras klastojamas rečiau nei auksas“, – kalbėjo verslininkas.
Pokalbio pabaigoje E. Kerpės pasiteiravus, ar sutikęs žmogų jis atkreipia dėmesį į jo papuošalus, pašnekovas nusijuokė. „Visada, štai įžengėte pro duris ir iš karto pamačiau žiedą ant jūsų rankos, bet žinokit, pats papuošalų nenešioju, kasdien tiek jų prisižiūriu, kad pats nenoriu jais puoštis“, – teigė verslininkas.
Augustė JAŠINAUSKIENĖ
Aut. nuotr.