„Kad giria žaliuotų“ – ir rajone ąžuoliukus sodino iš širdies

Katerinos MARCINKEVIČIENĖS nuotr.: tautiniais rūbais pasipuošę priekuliškiai, atsiliepdami į Lietuvos nacionalinio kultūros centro kvietimą dalyvauti jubiliejinės Dainų šventės akcijoje „Kad giria žaliuotų“, savąjį ąžuolą pasodino ankstyvą šeštadienio rytą.

Didžiausioje Valstybinių miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuotoje miškų sodinimo šventėje – Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ dalyvavo ir Klaipėdos rajono savivaldybė, seniūnijos, kultūros, švietimo įstaigos, nevyriausybinės organizacijos.
Šiais metais praėjusią savaitę vykęs miškasodis ypatingas – akcijoje dalyvavo gausus būrys piliečių, kurių dėka visoje Lietuvoje buvo pasodinta per 100 girių, taip įprasminant Dainų šventės šimtmetį. Lietuvoje savanoriai įveisė 700 hektarų naujo miško, kuris žaliuos mūsų ateities kartoms.

Vėžaičių kultūros centro kolektyvas pasodino 1 000 pušelių.

Nacionalinis miškasodis – jau tradicija tapusi, kasmet vykstanti medelių sodinimo šventė, kurios metu įveisiami ir atkuriami Lietuvos miškai, taip prisidedant prie mūsų šalies miškingumo didinimo. Ši akcija kasmet bendram tikslui sutelkia gausų būrį neabejingų gamtai ir miškui piliečių, organizacijų, bendruomenių, o šiemet miškų sodinimo talka kvietė pagerbti šimtametes mūsų tautos tradicijas.
Pasak Valstybinių miškų urėdijos generalinio direktoriaus Valdo Kaubrės, Nacionalinis miškasodis kiekvienais metais pritraukia vis daugiau žmonių. Šiemet įsitraukusiųjų į akciją rekordiškai daug – net apie 15 tūkstančių. Šį gausų būrį talkininkų sudaro ir tie, kurie miškasodyje dalyvauja ne pirmus metus, ir tie, kuriems ši patirtis visiškai nauja. Kasmet vykstančios medelių sodinimo šventės metu miškininkai suvienija jėgas su visuomene, taip įprasmindami meilę gamtai, miškui, šimtametėms tradicijoms. Be to, tai yra puikus būdas supažindinti piliečius su miškininkyste ir miškininkų veiklos sritimis.
„Šimtmetį mininčią Lietuvos dainų šventę pavadinome „Kad giria žaliuotų“, nes norime žmones paskatinti galvoti ne tik apie šiandieną, bet ir apie ateitį. Šventės temą kviečiame suprasti kaip pareigą vienytis, imtis veiksmų ir išsaugoti mūsų kultūrą, tradicijas ir gamtą“, – sakė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Rasos BANIENĖS nuotr.: doviliškiai dalyvavo miškasodyje sodindami ąžuoliukus Dovilų parke, tvarkydami teritoriją. Dovilų seniūnijos seniūnė N. Ilginienė dėkojo Klaipėdos rajono etninės kultūros centrui už iniciatyvą ir visiems, kurie visokeriopai padėjo.

Šiais metais prie miškasodžio prisijungė apie 150 įmonių komandų, kurie miško sodinimą supranta kaip tvarią komandos formavimo veiklą. Kiekvienais metais Valstybinių miškų urėdija pasodina daugiau nei 30 mln. medelių.
Visi miškasodžio metu pasodinti sodmenys yra išauginti moderniuose VMU medelynuose, kur naudojamos naujausios ir pažangiausios, aukščiausią sodinukų kokybę užtikrinančios technologijos. Nacionalinio miškasodžio „Kad giria žaliuotų“ metu buvo sodinami mišrūs medynai, sudaryti iš daugiau nei trijų vietinių medžių rūšių: ąžuolų, beržų, liepų, eglių, pušų, juodalksnių, bukų ir kitų.
Džiugu, kad toks gausus būrys tautiečių šiais metais prisijungė prie prasmingos Nacionalinio miškasodžio „Kad giria žaliuotų“ šventės ir tokiu būdu įprasmino savo meilę gamtai bei tradicijoms.

„Bangos“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių