• 18 rugpjūčio, 2022
|

Karštymetyje dega javai, žūsta žmonės

Pirmadienio popietę ugniagesiai skubėjo į Pajuodupio kaimą Vėžaičių seniūnijoje gesinti liepsnojančio javų lauko. Per šią javapjūtę tai jau trečia nelaimė – anksčiau irgi vėžaitiškio ūkinininko valdose įsiplieskė, taip pat agluonėniškio javų lauke plaikstėsi liepsnos. Pareigūnai planuoja reidus į javapjūtės vietas, kur tikrins, ar su tvarkingais kombainais bei kita žemės ūkio technika dorojamas derlius.

Pirmadienį Pajuodupio kaime pleškėjo 7 hektarų javų laukas. Pasak Gargždų PGT vyriausiojo specialisto Arūno Armalio, gaisras įsiplieskė puskilometrio ilgio ražienoje, po to persimetė į krūmokšnius ir javus. Ūkininkas bandė gelbėti lauką traktoriumi apardamas jo kraštus. Išdegė didelis plotas – ne tik ražiena, bet ir javai supleškėjo.
„Ugniagesiai darys reidus – lankysis javapjūtės vietose, kur tikrins, ar žemės ūkio technika tvarkinga, – kalbėjo A. Armalis. – Kombaine turi būti du 4 kg gesintuvai ir nedegus audeklas, o kitoje žemės ūkio technikoje – 4 kg gesintuvas. Klaipėdos rajone per šią javapjūtę įsiplieskė trys gaisrai, jų kyla ir kitose savivaldybėse. Prieš išvažiuojant į laukus kulti kombainus reikia patikrinti ir sutvarkyti“. Dėl sausros reikia būti itin atsargiems – nenumesti neužgesintos nuorūkos į ražieną ar panašiai.
Pasak pareigūno, į grūdų supirkimo įmones ūkininkai atveža grūdus su žemės ūkio technika, kurioje nėra gesintuvų. Reidų metu pareigūnai tikrins ir baus netvarkingus, neatsakingus žemdirbius.
Praėjusį penktadienį Dituvos sodininkų bendrijos tvenkinyje nuskendo žmogus, o Peskojų kaime, Kretingalės seniūnijoje, sudegė. Šiemet tai jau trečia gaisro auka, o pernai nebuvo nė vienos.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių