Vėžaičiuose ugnis suniokojo parduotuvę

Naktį į sekmadienį Vėžaičiuose, Ąžuolo g., užsidegė maisto prekių parduotuvė. Ugnis suniokojo mūrinio pastato vidų, prekybos įrangą, prekes. Viena iš galimų gaisro priežasčių – gedimas elektros įrangoje.


Gruodžio mėnesį Gargždų PGT užregistruoti 7 gaisrai.
Apie gaisrą parduotuvėje pranešė saugos tarnybos darbuotojai. Dviem gaisriniais automobiliais atskubėję ugniagesiai rado parduotuvės viduje besiplaikstančias liepsnas. Jie gaisrą likvidavo per 45 minutes. Išdegė patalpos, suniokota prekybos įranga, prekystaliai, prekės, išsilydė langų rėmai, įskilo stik­las. Priešgaisrinė signalizacija pranešė apie gaisrą – jeigu ne ji, nuostoliai galėjo būti didesni.


Ugniagesiai tiria gaisro priežastį. Pasak Gargždų PGT vyriausiojo specialisto Arūno Armalio, viena iš pagrindinių versijų – gedimas elektros įrangoje. „Parduotuvėje buvo įjungtos elektrinės girliandos – gaisras įsiplieksti galėjo dėl gedimo jose, – kalbėjo pareigūnas. – Išvykstant iš namų visada reikia išjungti nenaudojamus elektros prietaisus, tarp jų ir kalėdinius papuošimus, taip pat užgesinti žvakes.“


Jis įspėjo, kad lauko puošybai reikia naudoti elektros kabelius ir ilgintuvus, atsparius šalčiui, laidus tvirtinti specialiais laikik­liais. Patalpose puošiant elektrinėmis girliandomis būtina jas patikrinti, ar nesusidėvėjusios, nesutrūkinėjusios. A. Armalis taip pat priminė, jog reikia prižiūrėti šildymo įrenginius, valyti suodžius kaminuose (gruodį 3 kartus teko juos gesinti), saugiai naudoti dujinius ir kitus šildytuvus. Reikia stengtis, kad šventės būtų ne tik gražios, bet ir laimingos.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių