Keičiasi sąlygos galimybių pasui gauti

Asociatyvi nuotr.

Vyriausybė priėmė nutarimą, kad nuo 2022 m. sausio 10 d. serologinis tyrimas po vakcinacijos nebebus sąlyga gauti galimybių pasą.


Iki 2022 m. sausio 10 d. kiekybinius ar pusiau kiekybinius serologinius tyrimus po skiepų atlikusieji galimybių pasą galės turėti 60 d. Akcentuojama, kad serologiniai tyrimai persirgusiems asmenims galimybių pasui gauti galios ir toliau.
Pagal pilną vakcinacijos schemą (dviem „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxevria“ vakcinos dozėmis arba viena „Janssen“ vakcina, arba pagal mišrią schemą) pasiskiepiję asmenys, kurie nėra sirgę COVID-19 liga, po vakcinacijos pagal pilną schemą gali naudotis galimybių pasu 210 d. Taip pat jie ne anksčiau kaip po 90 d. nuo vakcinos suleidimo gali atlikti nemokamą kiekybinį ar pusiau kiekybinį serologinį antikūnų tyrimą. Akcentuojama, kad atlikus šį tyrimą iki 2022 m. sausio 10 d. t. y. iki sausio 9 d. (imtinai) ir gavus teigiamą jo rezultatą, galimybių pasas prasitęs 60 d. nuo tyrimo atlikimo dienos. Vėliau dokumento galiojimas nebus pratęsiamas.


Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad sprendimai priimti atsižvelgiant į tai, jog Europoje ir Lietuvoje plinta omikron atmaina. Ši atmaina yra labiausiai besiskirianti nuo kitų iki šiol aptiktų, galimai susijusi su vakcinų veiksmingumo sumažėjimu, ypač praėjus ilgesniam laiko tarpui po vakcinacijos. Tik trijų dozių vakcinavimo efektyvumą patvirtina moksliniai tyrimai ir stebėsena. Lietuvos ekspertų atliktas tyrimas parodė, jog po keturių mėnesių skiepų efektyvumas ypač sumažėja. Pranešime žiniasklaidai teigiama, kad skiepytis sustiprinančiąja doze galima praėjus 3 mėnesiams po pasiskiepijimo pagal pilną skiepijimo schemą. COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kurie pasiskiepijo viena „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos doze galimybių pasas galioja 210 dienų. Galimybių paso galiojimo laiką su teigiamu antikūnų tyrimo rezultatu persirgę ir viena vakcinos doze pasiskiepiję asmenys gali prasitęsti iki 2022 m. sausio 10 d. Vėliau dokumento galiojimas nebus pratęsiamas.


Persirgusiems ir viena vakcinos doze pasiskiepijusiems asmenims vienas nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis antikūnų tyrimas atliekamas ne anksčiau kaip po 90 d. nuo vakcinos suleidimo. Jei persirgęs asmuo pasiskiepijo pagal pilną schemą (dviem „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxevria“ vakcinos dozėmis arba viena „Janssen“ vakcina), galimybių pasas galios neribotą laiką.


Tiesa, persirgusiems asmenims (kai diagnozė buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo rezultatu) išlieka galimybė atlikti mokamą kiekybinį ar pusiau kiekybinį serologinį antikūnų tyrimą. Gavus teigiamą rezultatą, galimybių paso galiojimo laikas prasitęs 60 d.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių