Klaipėdos kriminalistai atlieka dar vieną tyrimą dėl galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo

Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato, kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo bei dokumento klastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu įtardami, jog viena Klaipėdos apskrityje veikianti bendrovė, užsiimanti sveikatinimo paslaugomis, laikotarpyje nuo 2019 m. iki 2022 m., galimai neįtraukia dalies įvykusių ūkinių operacijų į įmonės buhalterinę apskaitą ir tokiu būdu valstybės įgaliotoms institucijoms teikia žinomai neteisingus duomenis. Taip pat įtariama, kad įmonė galėjo klastoti ambulatorines asmens sveikatos istorijas.


Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai, o jį atlieka Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.
Siekiant ikiteisminiame tyrime išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas bei nustatyti veikas padariusius asmenis, buvo atliktos kratos Klaipėdos apskrityje, kurių metu rasta ir paimta apie 50 000 eurų grynais pinigais, daug tyrimui reikšmingų apskaitos dokumentų, ambulatorinių asmens sveikatos istorijų. Įtarimai pareikšti 15 įtariamųjų, iš kurių buvo sulaikyta 14 asmenų. Ikiteisminio tyrimo metu apribota įtariamiesiems priklausančio turto nemažiau kaip už 1 400 000 eurų.
Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad įmonės direktorius, gim. 1970 m., veikdamas bendrai su vyr. finansininke ir įtraukdamas į nusikalstamą veiką jo vadovaujamos įmonės darbuotojus, galimai dalies už suteiktas paslaugas gautų grynųjų pinigų neapskaitydavo, ir taip veikiant, dalies gaunamų pajamų, ne mažiau kaip 300 000 eurų, galimai neįtraukė į įmonės apskaitą, nedeklaravo gautų pajamų bei neapskaičiavo ir nesumokėjo nuo jų priklausančių mokesčių, ne mažiau kaip 63 000 eurų.
Įtariama, kad įmonės vadovas galėjo pasitelkti medicinos gydytojo licenciją turintį asmenį, gim. 1975 m., kuris klastojo tikrus dokumentus – ambulatorines asmens sveikatos istorijas, kuriose įrašydavo ir taip įtvirtindavo tikrovės neatitinkančius duomenis apie daliai klientų/pacientų realiai nenustatytas diagnozes ir, tariamai būtiną, su sveikatos priežiūra susijusių, paslaugų suteikimą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių