Klaipėdos kriminalistai, bendradarbiaudami su Estijos pareigūnais, baigė tyrimą dėl didelės vertės ąžuolo gaminių vagystės

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorais, bendradarbiaudami su Estijos Respublikos policijos ir sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, baigė tyrimą, kuriame 1968 m. gimęs Estijos Respublikos pilietis įtariamas didelės vertės vagyste, apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu ir neteisėta juridinio asmens veikla (pagal LR BK 178 str. 3d., 222 str. 1 d. ir 203 str. 2 d.)

Ikiteisminį tyrimą Klaipėdos kriminalistai pradėjo 2019 m. rugsėjo mėnesį, gavę vienos uostamiestyje veikiančios, gaminius interjerui iš ąžuolo medienos gaminančios įmonės pareiškimą, kuriame nurodoma, kad įmonėje dirbantis Estijos pilietis galėjo pavogti didelį kiekį ąžuolo medienos ir gaminių. Kaip įtariama, estas uostamiesčio įmonės produkciją pardavinėti Estijos rinkoje pradėjo per savo vardu Vilniuje įregistruotą įmonę. Įtarimų, kad vykdoma vagystė kilo, kai viena Estijos įmonė, gavusi brokuotus gaminius, įtariamo Estijos piliečio pradėjo ieškoti per uostamiesčio įmonės vadovus, o šie, nuvykę į Estiją įsitikino, kad įtariamojo įmonės parduoti gaminiai iš tikrųjų yra pagaminti uostamiesčio įmonėje.

Tyrimą atliekantys Klaipėdos kriminalistai, pagal Europos tyrimo orderį vyko į Estiją, kur kartu Estijos policijos ir sienos apsaugos pareigūnais atliko tam tikrus tyrimo veiksmus – apklausas, kratas ir kt. Žala nukentėjusiai uostamiesčio įmonei siekia beveik 103 000 eurų.

Įtariamąjį 1968 m. gimusį Estijos Respublikos pilietį pareigūnai sulaikė Klaipėdoje, 2019 spalio mėnesį. Teismas jam skyrė suėmimą 10 dienų, po to pratęsė dar mėnesiui. Vėliau jam skirta švelnesnė kardomoji priemonė –  įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Vyras yra anksčiau teistas Estijoje už turto pasisavinimą.

Už didelės vertės vagystę (pagal LR BK 178 str. 3 d.) įtariamajam gresia laisvės įtarimas iki 8 metų.

Už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą (pagal LR BK 222 str. 1 d.) gresia bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Už neteisėtą juridinio asmens veiklą (pagal LR BK 203 str. 2 d.) gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių