Klaipėdos kriminalistai nustatė asmenis įtariamus tyčia sugadinis turtą visuotinai pavojingu būdu

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai nustatė ir sulaikė keturis asmenis, įtariamus tyčia sugadinus svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu.

    Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2021 m. liepos mėn., policijai gavus pranešimą dėl vienai iš bendrovių priklausančių dviejų prabangių automobilių sugadinimo Kretingos rajone. Vienas iš jų buvo padegtas, o kitam – išdaužtas stiklas.

    Dėl vieno visiškai sudegusio automobilio, o kito – apgadinto, bendrovei buvo padaryta daugiau nei 30 000 eurų turtinė žala. Tyrimą pradėjus Kretingos rajono PK pareigūnams, toliau jis buvo atliekamas kartu su KPONTV pareigūnais.

    Atlikus didelės apimties kompleksinius tyrimo veiksmus, 2022 m. kovo mėn. uostamiesčio pareigūnai, bendradarbiaudami su Šiaulių apskrities VPK KPONTV, Šiaulių mieste sulaikė minėto nusikaltimo padarymu įtariamus keturis – 32 m., 36 m., 39 m. bei 53 m. vyriškius.

    Įtariama, kad minėti bendrininkai nusikaltimui ruošėsi iš anksto, pasiskirstė vaidmenimis bei 2021 m. liepos mėn. nakties metu atvyko prie nukentėjusiojo namo, kur su degiu skysčiu apipylė automobilio priekinę dalį ir ją padegė. Taip pat įsibrovėliai kirviu išdaužė šalia stovėjusio kito automobilio galinį langą, po ko pasišalino.

    Tęsiant tyrimo veiksmus, atlikta krata 32 m. asmens, dirbančio vienoje iš uždarųjų akcinių bendrovių, gyvenamojoje vietoje Kaune ir rastas galimai neteisėtai laikytas pistoletas bei 30 šovinių.

    Kratos 36 m., niekur nedirbančio, šiauliečio gyvenamojoje vietoje metu pareigūnai rado tris šovinius. Tą pačią dieną atliktos kratos 53 m., niekur nedirbančio, taip pat šiauliečio, gyvenamojoje vietoje rasta apie 22 g narkotinės medžiagos – kanapių.

    Visi sulaikytieji teisėsaugai gerai žinomi. 32 m. vyriškis yra anksčiau teistas už pasikėsinimą padaryti vagystę, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ar sprogmenimis.

    36 m. vyriškis – anksčiau teistas už vagystes Vokietijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje, 2021 m. jam buvo pareikšti įtarimai dėl neteisėto kanapių ar aguonų auginimo, pasikėsinimo neteisėtai disponuoti labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

    39 m. vyriškiui 2021 m. buvo pareikšti įtarimai dėl neteisėto kanapių ar aguonų auginimo, pasikėsinimo neteisėtai disponuoti labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo.

    53 m. vyriškis 2021 m. buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo.

    Minėti įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. 32 m. vyriškiui paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kuri vėliau pakeista į intensyvią priežiūrą, užstatą bei dokumentų paėmimą. Kitiems įtariamiesiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

    Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

    Už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

    Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų.
    Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

    Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių