Klaipėdos rajoną garsina šonaslydžio klubas „Stylematters“

Šonaslydžio (populiariai vadinamo „driftingu“ – aut. pastaba) klubo „Stylematters“ vairuotojas Jonas Jastrumskas Lietuvos automobilių drifto čempionato „Betsafe Drift Camp“ pirmame etape „Automotive.lt Drift camp“ Klaipėdoje „Street lygoje“ laimėjo 1-ąją vietą.

Naujai įsikūręs klubas

Komanda susibūrė šiais metais, ją sudaro 8 nariai: 4 vairuotojai – Jonas Jastrumskas, Arnas Gailevičius, Edvinas Rauktys ir Laurynas Skrickis, 2 automechanikai – Eimantas Trijonis ir Laimonas Jurgutis, administratorė Viktorija Jurgutė ir marketingo vadybininkė Ugnė Makaveckaitė. Šis sezonas komandai – pirmasis, ir visi nariai džiaugėsi, kad startas buvo sėkmingas. J. Jastrumskas „Bangai“ teigė, kad prieš varžybas draugams pasakė, jog taip lengvai savo miesto taurės neatiduos. „Nežinau, kai laimėjau, iš pradžių net nelabai supratau, kas įvyko. Galbūt buvo ir sėkmės dalykas – ant šlapio asfalto lygesnės jėgos. Nebuvau tiek pasitreniravęs – šį laiką paaukojau tam, kad mano mašina važiuotų geriau. Įdomiausia – tas jausmas, kai aš vis dar čiuožiu su porininku ir jau matau, kad laimėsiu važiavimą“, ‒ apie pergalę pasakojo Jonas. Dar du komandos vairuotojai pateko į Top 32, o vienas komandos narys – į Top 16. Čempionatas susideda iš keleto etapų, o pagrindinis tikslas – surinkti kuo daugiau taškų metų pabaigoje.

Šonaslydžio esmė – priversti automobilį slysti šonu. Pirmasis čiuoždamas veda kelią, antrasis seka, trečiasis gaudo antrąjį ir t. t., mašinos čiuožia arti viena kitos. Renkami taškai, reikia pračiuožti tam tikru kampu ir pataikyti į ant asfalto nubraižytą zoną. „Smagiausia, kai durimis remi kitos mašinos duris. Tada išlipam iš automobilio ir džiaugiamės“, ‒ apie šonaslydžio ypatybes pasakojo vairuotojas E. Rauktys.

Tai – gana brangus sportas. Kainuoja kiekvieno vairuotojo registracija į varžybas, detalės, dažnai perkamos padangos, degalai, tralas, nuvežantis mašinas į varžybų vietą. Šios mašinos specialiai ruošiamos šonaslydžiui: automechanikas L. Jurgutis pasakojo, kad lenktynių metu vienai mašinai sutvarkyti skiriamos tik 5 minutės. Taigi, iš automobilių išimama viskas, kas nėra reikalinga – sėdynės, tam tikros detalės, išpjaustoma beveik pusė kėbulo, kad būtų kuo lengvesnis priėjimas ir mechanikai galėtų greičiau pašalinti gedimus.

Tiesa, šiame sporte akcentuojamas saugumas. Vairuotojai dėvi šalmus, segi diržus, važiavimo metu yra saugiai prispausti prie sėdynės, o varžybų metu prieš kiekvieną važiavimą atliekama techninė apžiūra. Vairuotojas J. Jastrumskas minėjo, kad vienas iš reikalavimų – važiuojant varžybose negali būti atsidaręs lango, nes avarijos metu stiklai duš ir gali sužaloti, taip pat uždaryti langai apsaugo nuo skrendančių detalių.

Širdis – už komandą

Administratorė Viktorija ir jos vyras automechanikas Laimonas – autoserviso „Autovyka“ įkūrėjai. L. Jurgutis pasakojo, kad susipažino su Jonu, o vėliau ir kitais vairuotojais, pradėjo domėtis šonaslydžiu ir visi nusprendė, kad būtų gerai įkurti klubą. Mat prieš tai visi vairuotojai važiuodavę pavieniui. „Kai kiekvienas važiuoja už save, tai sunkiau, kad kas pastebėtų, neturi mechanikų. O štai mums buvo nutikimas: vienas vairuotojas nusipirko variklį, buvo penktadienis, ruošiamasi važiavimui – pirmadienio rytą jau turėjo atvažiuoti tralas. Patikrinus pastebėta problema su tepalais. Tai visi komandos nariai suvažiavo, nemiegojo per naktis ir taisė automobilį, kad tik išvažiuotų. Kai esi vienas, nuleidi rankas. O mes komandoje nepasidavėm, perrinkom variklį ir net neišbandyta mašina išvažiavo į Kuršėnus“, ‒ apie klubo svarbą pasakojo Laimonas. Kiekvienas komandos narys prisideda kuo gali. „Atrodo, kad širdis labiau daužosi, kai kitas komandos narys stovi prie starto linijos, o ne pats važiuoji“, ‒ antrino E. Rauktys. J. Jastrumskas teigė, kad iš tikrųjų, jeigu ne programuotojas Eimantas ir Laimonas, tai kažin ar būtų išvažiavęs į varžybas ir laimėjęs, nes iki paskutinės minutės mašina buvo tobulinama. Šis puikus rezultatas – visos komandos dėka. „Ta laimė nėra tik sau“, ‒ kalbėjo U. Makaveckaitė. Ji taip pat prisideda kuo gali, prižiūri feisbuko ir instagramo puslapius, jei reikia, važiuoja parvežti detalių. Komandos nariai džiaugiasi susibūrę. Vairuotojai minėjo, kad daug geriau ir smagiau važiuoti komandoje.

Laikosi garbės principų

Anot J. Jastrumsko – stilius svarbu. „Mūsų klubo mašinos stilistiškai atrodo kitaip, kitoks važiavimo stilius. Mums svarbu, kaip atrodys mūsų mašinos – rūpinamės stiliumi. Todėl ir pavadinimas – „Stylematters“, ‒ pasakojo Jonas. Klubas taip pat turi savo taisykles: kiekvienas narys pasirašo, kad nebūtų chuliganiško važiavimo, jokios nelegalios veiklos su automobiliais gatvėse, komandos duomenys ir informacija turi būti saugoma tarp asociacijos narių. Nariai nepriima savavališkų sprendimų nepasitarę su asociacijos įkūrėjais, kadangi stilius svarbu, dėl mašinų stilistikos taip pat būtina pasitarti su nariais. Žinoma, nešmeižti komandos pavadinimo ir narių, svarbiausia – treniruočių ir varžybų metu griežtai draudžiama vartoti alkoholį, konfliktuoti lenktynių metu, bet iš tikrųjų, anot V. Jurgutės, jie padeda vienas kitam. „Toks puikus jaunimas, atsakingi, darbštūs, mes tokie nebuvome, ‒ šypsodamasi pasakojo Viktorija. ‒ Nuvažiavus į varžybas net keista – visi draugiški, atiduos detalę, jei reikės, pasidalins įrankiais, labiau patyrę patars, kaip važiuoti.“ L. Jurgutis paantrino, kad šioje sporto šakoje kaip niekur kitur – kuo daugiau konkurencijos – tuo smagiau.

Startuoti – ir baisu, ir įprasta

Paklausti, kaip jaučiasi prieš startą, vairuotojai neslėpė, kad šiek tiek baimės visada jaučia. „Man tai baisu būna. Sunkus būna pirmasis išvažiavimas. Bet kai jau pradedi važiuoti, būna faina“, ‒ teigė Arnas. Jonas, „driftinantis“ jau ne vienus metus, sakė, kad jam tai įprasta: „Pasigarsinu muziką ir važiuoju.“ Tiesa, džiaugsmas užplūsta vėliau, grįžus namo. Vairuotojo Edvino teigimu, tai esą brangus sportas ir daug dienų praleidžiama garaže, tačiau išvažiavus į trasą viskas atsiperka, kai čiuoždamas durimis remi kito automobilio duris.

Klubas „Stylematters“ ieško rėmėjų, o ateityje norėtų siekti dar geresnių rezultatų. „Mes, autoserviso įkūrėjai, padedame, kuo galime. Visi nariai labai atsakingi, laikosi klubo taisyklių. Vaikinai dirba ir savo pajamas investuoja į mašinas. Tvarko naktimis, net 3 val. ryte rašo vienas kitam, klausia, ar turi kokią reikalingą detalę. Jie tuo gyvena“, ‒ kalbėjo V. Jurgutė.


  • „Stylematters“ garbingai garsina Klaipėdos rajono vardą ir prašo rėmėjų pagalbos. Kas domitės šonaslydžiu, kas prijaučiate šiai automobilių sporto šakai, galite paremti jums priimtina pinigine suma. Gavėjas: ASOCIACIJA STYLE MATTERS, sąskaitos nr. (Swedbank): LT2773000010166523059, mokėjimo paskirtis: PARAMA.

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių