Klaipėdos rajono savivaldybė informuoja

Klaipėdos rajone skelbiama ekstremali situacija dėl sausros

Mero potvarkiu, atsižvelgiant į Ekstremalių situacijų operacijų centro rekomendacijas, Klaipėdos rajone dėl sausros paskelbta ekstremali situacija. Taip pat nutarta su Kretingos ir Šilutės savivaldybėmis kreiptis į Vyriausybę dėl ekstremalios padėties paskelbimo visoje Lietuvoje. Tai leis nukentėjusiems nuo sausros kreiptis dėl bent dalinės žalos atlyginimo.

Pagal meteorologų skaičiavimus, per gegužę kritulių iškrito vos 18 procentų nuo įprastos metinės normos, o birželį situacija dar prastesnė. Iškrito vos 0,3 milimetro kritulių, kas, pasak ekspertų, yra beveik nieko.

„Pasak ūkininkų, nuostoliai dideli. Sausra taip nusiaubė laukus, kad skaičiuojama, jog nebus galima pasigaminti net 60 procentų pašarų. Labai pažeisti ir įvairūs pasėliai, laukai išdegę, ypač prasta padėtis su grūdinėmis kultūromis, maždaug 30–40 procentų derliaus pražus“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Miškininkų prašymu mero potvarkiu taip pat ribojamas fizinių asmenų lankymasis Klaipėdos rajono miškuose. Tai reikalinga dėl didelio gaisrų pavojaus, nes miško paklotė itin išdžiūvusi ir mažiausia žiežirba gali sukelti didžiulę nelaimę. Jau pastebima, kad ir kituose rajonuose vienas po kito įsiplieskia didžiuliai gaisrai. Miškininkai taip pat prašo savivaldybių neišduoti leidimų masiniams renginiams miško žemėje arba teritorijose šalia miškų. Prašome ir gyventojų su ugnimi elgtis atsargiai, laikytis ribojimų. Didesnį dėmesį tam skirs ir Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.

„Ekstremali padėtis dėl sausros paskelbta ir Kretingoje bei Šilutėje. Tai leidžia kreiptis ir į Vyriausybę su prašymu skelbti ekstremalią situaciją visoje Lietuvoje. Tuomet nukentėję dėl sausros turės galimybę kreiptis dėl bent dalinės žalos atlyginimo. Tai padaryti planuojame artimiausiu metu. Tad prašome visų elgtis atsakingai“, – sako meras B. Markauskas.

Gargždų kultūros centro modernizacija juda į priekį

Gargždų kultūros centras vis labiau keičiasi – vykdant modernizaciją jau pakeisti pastato langai, lauke įrengta terasa, baigti griovimo ir vykdomi vidaus darbai.

Kultūros centro pastato viduje jau išvedžiota elektros instaliacija bei elektrotechnikos tinklai antrame ir trečiame aukštuose esančiose administracinėse patalpose. Išmūrytos ir visos mūro sienos, kurios buvo numatytos projekte. Taip pat pirmame aukšte pakeista šildymo sistema ir šiuo metu darbai keliasi į antrą ir trečią aukštus.

Administracinių patalpų korpuse antrame ir trečiame aukštuose išlieta nauja betono grindų danga. Tinkuojamos šių aukštų sienos. Planuojama, kad šį mėnesį bus pradėtos montuoti ir karkasinės kabinetų sienos, vyks glaistymo darbai ir pasiruošimas dažymui.

Be to, koncertų salėje jau išpilti nauji šildymo ir rekuperacinės sistemos kanalai, šiuo metu baigiama vedžioti ir rekuperacinė sistema, rengiami priešgaisriniai tinklai.

Kitą mėnesį planuojama atnaujinti lauko darbus – laukia stogo šiltinimas, pasirengimas fasado darbams, aikštės prie Kultūros centro tvarkymas. O per vasarą ketinama įrengti naujas koncertų salės grindis, prasidės garso, šviesos ir akustinių sprendimų įgyvendinimo darbai.

Modernizacijos darbus Gargždų kultūros centre vykdo UAB „Statmax“. Juos planuojama baigti iki kitų metų pavasario.

Prasideda Vaikų ir jaunimo bibliotekos renovacija

Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje – pakili nuotaika. Čia jau pradėti renovacijos darbai. Iki metų pabaigos pastatas bus sutvarkytas, o ant fasado atsiras ir išskirtinis piešinys, vaizduojantis skaitančius vaikus bei jaunimą.

Renovuojant pastatą, bus pakeisti visi langai, lauko durys, sutvarkytas ir perdažytas fasadas.

Taip pat ant pastato bus nupieštas ir piešinys. Tai gyventojų iniciatyva, sulaukusi palaikymo Dalyvaujamojo biudžeto konkurse „Tavo idėja“.

Renovacijos darbus atliks UAB „Logicor“ už bemaž 60 tūkst. eurų.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių