Kodėl svarbu skatinti savo vaikus mankštintis?

Kiekvienas, kuris matė vaikus žaidimų aikštelėje, žino, kad dauguma iš prigimties yra fiziškai aktyvūs ir mėgsta judėti. O lipimas į čiuožyklos viršūnę arba siūbavimas nuo beždžionių barų gali padėti vaikams visą gyvenimą būti aktyviems. Sportas vaikams ne mažiau svarbus, nei suaugusiems.

Kai jie auga, vaikams gali neužtekti kasdienės veiklos. Tai gali būti dėl:

  • daugiau reikalavimų mokykloje,
  • kai kurių vaikų jausmas, kad jiems nesiseka sportuoti,
  • aktyvių sektinų modelių trūkumas,
  • užimtos dirbančios šeimos.

Ir net jei vaikai turi laiko ir noro būti aktyviais, tėvai gali nesijausti patogiai leisdami jiems laisvai klajoti kaimynystėje, kaip vaikai darė prieš kelias kartas. Taigi jų galimybės būti aktyviems gali būti ribotos.

Vis dėlto tėvai gali išmokyti mylėti fizinę veiklą ir padėti vaikams tai pritaikyti kasdieniame gyvenime. Taip galite sukurti sveikus modelius, kurie išliks iki pilnametystės.

Kokie yra aktyvaus buvimo privalumai?

Kai vaikai yra aktyvūs, jų kūnai gali daryti tai, ko jie nori ir ko jiems reikia. Kodėl? Kadangi reguliari mankšta suteikia šiuos privalumus:

  • stiprūs raumenys ir kaulai,
  • sveiko svorio,
  • sumažėjusi rizika susirgti 2 tipo cukriniu diabetu,
  • geriau miegoti,
  • geresnis požiūris į gyvenimą.

Fiziškai aktyvūs vaikai taip pat yra labiau motyvuoti, susikaupę ir sėkmingesni mokykloje. O fizinių įgūdžių įvaldymas ugdo pasitikėjimą bet kokiame amžiuje.

Kas motyvuoja vaikus?

Taigi iš reguliarios fizinės veiklos galima pasisemti daug naudos, bet kaip paskatinti vaikus tai daryti? Trys raktai yra:

  1. Tinkamos veiklos pagal vaiko amžių pasirinkimas: jei to nepadarysite, vaikui gali būti nuobodu arba jis bus nusivylęs.

2. Suteikite vaikams daug galimybių būti aktyviems: vaikams reikia, kad tėvai palengvintų veiklą, aprūpindami įrangą, registruodami juos į užsiėmimus ar sporto komandas ir nuvesdami į žaidimų aikšteles ir kitas aktyvias vietas.

3. Susikoncentruokite į linksmybes: vaikai nedarys to, kas jiems nepatinka.

Kai vaikams patinka veikla, jie nori jos užsiimti daugiau. Įgūdžio lavinimas – ar tai būtų plaukimas, ar važiavimas triračiu – gerina jų gebėjimus ir padeda jaustis pasiekusiems, ypač kai pastangos pastebimos ir pagiriamos. Dėl šių gerų jausmų vaikai dažnai nori tęsti veiklą ir netgi išbandyti kitas.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių