Kodėl trimerių galvutės tokia svarbi krūmapjovės dalis?

Sodyboje krūmapjovė yra vienas iš reikalingiausių prietaisų, kurios negali atstoti nė vienas rankinis įrankis. Netgi tas pats dalgis. Kodėl apie tai prakalbome? Mažų sodybų šeimininkai ne visada ryžtasi investuoti į tokią techniką, manydami, kad kai kuriuos darbus galima padaryti senuoju būdu – rankomis. Rankomis galima sukasti daržą, nereikia kultivatoriaus, rankomis galima nupjauti lentą ar rastą – nereikia benzininio pjūklo, rankomis galima nupjauti ir žolę – tai padaryti nesudėtinga paprastu dalgiu.

Deja, krūmapjovė yra nepamainomas įrankis, nes dalgiu aplink akmeninę tvorą ir neseniai pasodintus medelius pasišvaistyti tikrai nepavyks – žolę teks rauti rankomis. Šis prietaisas itin svarbus, todėl, kai jis sugenda, kyla didelis stresas ir nepasitenkinimas. O sugesti čia yra kam. Apie variklio plonybes nekalbėsime. Viena iš esminių dalių yra trimerių galvutės.

Krūmapjovė susideda iš trijų pagrindinių dalių: variklio (benzininio ar elektrinio), ilgo koto, kurio viduje yra velenas, perduodantis sukamąjį judesį ir galvutės, kurioje sumontuotas reduktorius ir pati galvutė su pjovimo mechanizmu.

Pjovimo mechanizmai yra paprastai du – valas arba trijų arba dviejų dantų pjovimo diskas. Jis skirtas rimtiems dilgėlynams ir krūmynams naikinti, nes valas tiesiog nepajėgus nukirsti sumedėjusių piršto storumo stiebų. Jei ir nukerta, tai po vieną ir po ilgų pastangų. Tai neefektyvu.

Žemai žolei diskas pjauti nepatogus, nes gali išdraskyti velėną – jis tinkamas pjauti aukštesnę sumedėjusią ir laukinę žolę, masiškai užaugusius krūmelius ir medelius pievoje ar patvoryje. Dažniausiai jis traukiamas iš sandėliuko, kai reikia atsikratyti dilgynių lauko, nupjauti peraugusias avietes ar gervuoges, šalia miško išpjauti aukštą kietą žolę.

Trimerių galvutės idealiausiai yra pritaikytos pjovimui valu. Valas yra skirtingų storių ir formų. Apvalus valas yra naudojamas mieste, kai norima sumažinti triukšmą. Keturkampis valas yra kur kas triukšmingesnis, tad naudojant tokį tiesiog būtina pasirūpinti darbinėmis ausinėmis, slopinančiomis triukšmą.

Valo galvutė yra plastikinė. Ji nuolatos atsitrenkia į žemę (tai reikia daryti, kai norima pailginti valo galus nestabdant variklio), akmenis betoninius stulpus, asfaltą, todėl nereikia stebėtis, kad įskyla ar sulūžta. Galvutės dažniausiai sulūžta ties auselėmis, kurios laiko prie reduktoriaus. Be auselės ji tiesiog išskrenda…

Galvutės remontui meistrų pagalbos nereikia. Ją galima įsigyti el. parduotuvėse, prekiaujančiose atsarginėmis sodo technikos dalimis. Nebūtina pirkti ir originalias detales (nors ir rekomenduojama). Nuo trimerių galvutės priklauso pjovimo greitis ir kokybė, todėl ši dalis yra labai svarbi.  Be to nuo jos priklauso ir valo storis. Kai kurios galvutės leidžia dėti storesnius valus, nei rekomenduoja gamintojas. Reiktų atkreipti dėmesį į šią smulkmeną. Jei valas per storas, galvutei skirto išcentrinio judesio gali būti per maža ir tada kentės kitos dalys – reduktorius, velenas, guoliai ir net variklis. Dėl to trimerių galvutės turi atitikti gamintojo rekomendacijas ne tiek dėl modelio, kiek dėl valo storio.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių