Konkurso „Viršūnėlės ir šaknelės“ teisingi atsakymai – iš Lapių

Šįkart į visus tris konkurso apie vaistažoles klausimus teisingai atsakė J. Lankučio viešosios bibliotekos Lapių filialo bibliotekininkė Ona Žitkienė.

„Prieš kelerius metus Lapių bendruomenė vykdė projektą ir buvo pasikvietusi žolininkių. Kartu su jomis rinkome žoleles, jas pakavome. Rinkome gervuoges, topinambų lapus, kurie padeda žmonėms, sergantiems cukralige, žemuoges, liepžiedžius, gaurometį“, – užsukusi į redakciją žolininkės Giedrės Bružienės prizo už teisingus konkurso atsakymus pasakojo O. Žitkienė. Medetkų, čiobrelių, žemuogių arbatą moteris sako gurkšnojanti nesirgdama – jomis pakeičia pirktines. „Bangoje“ skaitydama G. Bružienės patarimus, Ona pažinusi ir vingiorykštę, kuri auganti netoliese, o dalyvauti konkurse „Viršūnėlės ir šaknelės“ žadėjo paraginti Lapių bibliotekos skaitytojus. „Būsiu jiems pavyzdys, kad galima laimėti“, – šypsojosi O. Žitkienė.

  • Aspirino motule vadinama pelkinė vingiorykštė, mat dar pats Hipokratas būtent iš jos ir iš gluosnio labai labai seniai išgavo salicilą, pagrindinę veikliąją aspirino medžiagą, ir sėkmingai taikė skausmams ir karščiavimams gydyti.
  • Devynsyle, devynmace, devynių vyrų jėga visų rūšių tūbė vadinama – ne tik bronchitus, hemorojus ir visas žarnas gydo, bet ir vyrams jėgas atgauti padeda.
  • Grybas gyduolis – Gineso rekordininkas yra paprastoji poniabudė, liaudiškai – žemės taukai: ana kiaušinį savo žemėj ilgai brandina, bet kai jau jos kotas prasprogęs pradeda lįst, tai ant pat akių dygsta ir dar smirdėt pradeda, visai sarmatos neturi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content