Prasidėjo balsavimas už geriausią 2023-iaisiais registruotą prekių ženklą

Prasideda visuomenės balsavimas už geriausią registruotą 2023 metų prekių ženklą – „Lietuvai“, „Europai“ ir „Pasauliui“. Balsavimas vyks iki 2024 m. balandžio mėn. 19 d., naujienų portale „Delfi“, o nugalėtojai bus apdovanoti š.m. balandžio mėn. 26 d., minint Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną.

 

Konkurse „Registruotas 2023 m. prekių ženklas“ dalyvavo net 95 nauji prekių ženklai, kurie savo intelektinę nuosavybę apsaugojo 2023 metais  –  buvo įregistruoti pagal Lietuvos nacionalines, Europos Sąjungos arba tarptautines procedūras. 

„Pastaraisiais metais Lietuvoje užregistruojama apie 2 tūkst. naujų prekių ženklų, kurie reprezentuoja ne tik konkrečias paslaugas ir prekes, bet ir mūsų šalį. Apsaugoti prekių ženklai padeda plėtoti verslus, tampa naujų produktų, idėjų, projektų pristatymo veidu. Šiuo konkursu norime priminti, kad tik esant užregistruotiems prekių ženklams gali būti užtikrintai kuriamos savo sėkmės istorijos, žinant, kad intelektinė nuosavybė yra apsaugota. Taip pat norime paskatinti naujai registruotų prekių ženklų savininkus pasidalinti savo patirtimi, parodyti sukurtą naudą ir vertę ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, papasakoti ženklų kūrimo legendas“ – teigia konkursą inicijavusio Lietuvos Respublikos  Valstybinio patentų biuro (VPB) direktorė Irina Urbonė.

Pateiktas paraiškas vertino ir į nominacijas atrinko profesionalų komisija iš Lietuvos ir užsienio institucijų: VPB, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO),  Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO), Lietuvos marketingo asociacijos, UAB ,,Mediaskopas“, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Lietuvos dizaino asociacijos, Patentinių patikėtinių asociacijos, Inovacijų agentūros ir Lietuvos verslo konfederacijos. Tarp kandidatų į nominacijas – 17 prekių ženklų iš įvairiausių sektorių: maisto, socialinių iniciatyvų, technologijų, renginių, mados, medicinos ir sveikatos.

Geriausio 2023-iaisiais registruoto metų prekių ženklo „Lietuvai“ nominacijoje dalyvauja:

 1. „Auganti Šeima“ – Lietuvos tėvų bendruomenė, klubas, specialistų mokymai ir socialinės iniciatyvos.
 2. „INON FASHION“ – stilingi ir unikalūs plaukų aksesuarai.
 3. „MANO DUOMENYS“ – skaitmeninių duomenų atkūrimas iš įvairių laikmenų.
 4. „Margas Miškas“ – kokybiški, įdomūs ir inovatyvūs rankų darbo mediniai lauko bei stalo žaidimai.
 5. „Palangos stinta“ – vienas didžiausių Lietuvos žiemos renginių, žvejiškas festivalis, kuris pristato pajūrio žvejiškas tradicijas, žuvies kulinarinį paveldą bei Lietuvos tautodailės, amatininkų, kulinarinio paveldo geriausių Lietuvos pateikėjų produkciją.
 6. „Ponas Mėsainis“ – vieninteliai Lietuvoje, amerikietiškos tradicijos įkvėpti, mėsainiai, pagaminti iš bulvių dribsnių ir aukščiausios klasės mėsos, užaugintos Lietuvos ūkiuose.
 1. „SIM“, reprezentuojantis ir skatinantis tvaraus, sąmoningo ir kokybiško stiliaus paieškas.
 2. „Su meile Andriaus agurkėliai visas skonis Jums“ – lietuviški agurkai, kuriais prekiaujama ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse Baltijos šalyse. 
 3. „Žirniukas.lt“ – vaikiška patalynė ir lovytės aksesuarai.

Dėl geriausiojo prekių ženklo „Europai“ rungiasi:

 1. „HILA“ – medicinos diagnostikos ir gydymo centras, įsteigtas remiantis moderniausiais Vakarų Europos privačių klinikų pavyzdžiais.
 2. „MAAUVI“ – reprezentuoja Lietuvos ir Europos gamintojų paslaugas bei prekes. MAAUVI išskirtinai specializuojasi prekyboje didžiausioje prekybos sistemoje „Amazon“.
 3. „Tavalax“ – reprezentuoja aukštos kokybės ir inovatyvias prekes, naudodamas kruopščiai atrinktas žaliavas, taikydamas modernias gamybos technologijas ir nuolat atnaujindamas produktų asortimentą, atsižvelgdamas į naujausias rinkos tendencijas. 
 4. „Travel 4 Kids“ – angliška lietuviško tinklaraščio apie paprastas ir įdomias keliones su vaikais versija. 
 5. „UNUSUALLY USUAL“ – iš natūralaus uosio pagamintos pagalvės, pritaikytos anatomiškai ir fiziškai taisyklingam gulėjimui. 
 6. „Vilnius Pink Soup Fest“ – šaltibarščių vardą garsinantis festivalis. 

Kategorijoje „Pasauliui“ dalyvauja du prekių ženklai:

 1. „IPRoyal“, teikiantis IP adresų nuomos ir pardavimo paslaugas visuose pasaulio kampeliuose.
 2. „Pawns.app“, globalioje rinkoje veikiantis, skirtas „Gen Z“ kartai, kaip sprendimas užsidirbti pasyvių pajamų. 

Galutinį sprendimą dėl geriausio 2023-iaisiais registruoto metų prekių ženklo „Lietuvai“, „Europai“ ir „Pasauliui“ titulų priimsite Jūs,visuomenė, balsuodami naujienų portale „Delfi“. Balsavimas vyks nuo balandžio 8 d. iki balandžio 19 d. 

Konkurso nugalėtojų apdovanojimas vyks 2024 m. balandžio 26 d. iškilmingame renginyje, minint Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną.

 
Kadangi konkursas organizuojamas drauge su partneriais, bus apdovanoti ir penkių registruoto metų prekių ženklo specialių kategorijų ženklai laimėtojai: „Ryškiausiai paminėtas“, „Lietuviškiausias žodinis“, „Geriausio dizaino“, „Inovatyviausias“ ir „Verslo favoritas“.

Balsuoti už geriausią 2023-iųjų metų prekių ženklą galite čia: https://www.delfi.lt/apps/registruotas-2023-metu-prekiu-zenklas/

Konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras drauge su Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba ir Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacija, ir kitais Lietuvos partneriais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių