Moksleiviams – Demokratijos žinių patikrinimas

Asociatyvi nuotr.

Jau kitą savaitę, balandžio 20 d., antrą kartą startuoja Demokratijos žinių konkursas, kurį organizuoja Seimo kanceliarija kartu su informaciniu partneriu naujienų portalu lrt.lt.
9–12 klasių mokiniams skirtu konkursu siekiama paskatinti jaunimą aktyviau domėtis Lietuvos ir pasaulio politiniu gyvenimu, įgyti daugiau žinių apie įstatymų leidžiamosios institucijos veiklą ir sprendimų priėmimo procesą, demokratijos pagrindus, valstybės ir parlamentarizmo istoriją. Pernai pirmą kartą surengtas renginys sulaukė daugiau kaip 3 000 dalyvių.
Pirmajame pilietinio raštingumo žinių patikrinimo etape, kuris vyks visą balandžio 20 d. nuotoliniu būdu, reikės įveikti 30 testo tipo klausimų. 60 geriausiai pasirodžiusių moksleivių bus pakviesti į gegužės 6 d. Seimo rūmuose rengiamą finalą. Finale be testo klausimų geriausiųjų lauks Seimo darbo simuliacijos iššūkis. Finaliniame etape konkurso laimėtojai ir dalyviai bus apdovanoti specialiais išmaniaisiais prizais, kelionėmis į Europos Parlamentą ir Seimo suvenyrais.
Nors konkursas skirtas 9–12 klasių mokiniams, bet jėgas išbandyti gali visi bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai. Daugiau informacijos apie konkurso taisykles ir eigą rasti, taip pat nuotoliniu būdu testą atlikti bus galima internete adresu www.dzk.lrt.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių