Legalūs būdai sumažinti mokestinę naštą Mažajai bendrijai

Fauxels iliustracija iš pexels.com

Mažoji bendrija yra mėgstama verslo forma Lietuvoje. Labiausiai dėl to, kad ją gali steigti net iki 10-ies asmenų, tad tuomet ir atsakomybė už verslo puoselėjimą „krenta“ ant daugiau žmonių, priimti tinkamus sprendimus pasitarus bei įvertinus daugelį kelių – dažniausiai kur kas paprasčiau.

Tiesa, kad ir kaip gerai sekasi verslui, visgi, kiekvienas vadovas stengiasi kuo daugiau sutaupyti. Tinkamai vedama MB apskaita – vienas iš būdų, tad svarbu yra samdyti patyrusius apskaitos specialistus, kurie ne tik atlieka jiems skirtas funkcijas, tačiau taip pat ir ieško būdų – kaip sumažinti išlaidas.

Reikia domėtis įstatymais

Atsakingas apskaitininkas turi ne tik atlikti jam paskirtas funkcijas, tačiau taip pat ir domėtis įstatymais, įvairiomis lengvatomis, kurios gali padėti sutaupyti. Dažniausiai atsakingiau domisi apskaitos paslaugas teikiančios įmonės, o ne samdomi buhalteriai, kurie yra mažiau motyvuoti ir nenori gaišti savo laiko domėdamiesi naujovėmis. O sekti naujinius – būtina, kadangi tai leis ne tik sutaupyti, tačiau ir maksimaliai kitaip išnaudoti verslo galimybes, kurios priklausomos nuo išorinių, valstybėje vykstančių procesų.

MB mokami mokesčiai

MB steigimą, veiklą bei valdymą, taip pat ir pertvarkymą, galiausiai, veiklos pabaigą – reglamentuoja LR Mažųjų bendrijų įstatymas. MB apskaita turi būti vykdoma remiantis LR buhalterinės apskaitos įstatymu, atitikti LR įmonių finansinės atskaitomybės įstatymo reikalavimus bei atitikti Verslo apskaitos standartus.

Šiuo metu MB  mokami mokesčiai yra:

  • Pelno mokestis – 15 proc. standartinis tarifas arba 5 proc. lengvatinis tarifas, jeigu MB įmonė atitinka tam tikrus kriterijus.  Svarbu, kad atsakingas buhalteris žinotų apie lengvatą.
  • Pridėtinės vertės mokestis (PVM) standartinis 21 proc.
  • Gyventojų pajamų mokestis (GPM).
  • Sodros mokesčiai: Valstybinio socialinio draudimo (VSD) ir Privalomojo sveikatos draudimo (PSD). VSD tarifas priklauso nuo to, ar asmuo papildomai kaupia pensijai.

Tiesa, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad mokant mažesnius mokesčius Sodrai – esant poreikiui taip pat bus gaunamos ir mažesnio dydžio socialinės garantijos.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių